додому спорт 25 та 26 травня на Тернопільщині бігтимуть 100 кілометровий марафон

25 та 26 травня на Тернопільщині бігтимуть 100 кілометровий марафон

787

 

Супермарафон у Тернополі проводять не вперше. Стартуватиме забіг 25 травня о 19 годині з Театрального майдану. Тож учасникам необхідно прийти незадовго до початку. З собою треба мати зручний одяг та взуття. На маршруті створять контрольні точки: у Зборові та Козові. Там відмічатимуть учасників і чергуватимуть лікарі. Учасники також зможуть передати на контрольні пункти свої речі та їжу. Бігтимуть марафонці переважно вночі, але організатори запевняють, це не заважатиме, а навпаки допоможе подолати відстань.

– Незручно бігти вдень, бо вдень спека. Під сонцем важко витривамати таке. А вночі це з досвіду. А взагалі 24 години. Є спортсмени, які за 9-10 годин встигають пробігти всю дистанцію, а є дівчата, які фінішують, я вважаю їх героїнями, це 18, 20, 21 годину в дорозі і вони вже в спеку фінішують, то це тяжче, – розказує голова суддівської колегії змагань "Супермарафон 2013" Андрій Янович.

 Учасниками можуть стати усі, кому 16 років і більше. Також не обов'язково долати усю дистанцію. Сама участь і кілька подоланих кілометрів вже є досягненням. Організатори наголошують, люди беруть участь у марафоні не заради дороговартісних подарунків. Переможцями стануть усі, хто за відведений час зможе пробігти чи бодай пройти визначеним маршрутом. Традиційно стартує у марафоні близько 30 людей. Більшість раніше сходить з дистанції, проте близько десятка бігунів все ж долають 100 кілометрів. 

– Це біганина для себе, так вважається. Традиційно, 8-10 переможців є і, традиційно, є дівчата, які добігають. Тобто, є хлопці, які сходять, і є дівчата, які добігають. Не варто боятися, що я дівчина і я не добіжу. Тобто, є такі, що не дуже фізично підготовленими, не є ні атлетами, ні спортсменами. Тут важлива сила волі. Дехто каже, що можна 100 кілометрів за 24 години можна просто пройтися, – каже Андрій Янович.

Участь у тернопільському супермарафоні беруть не лише мешкінці міста чи області. Традиційно приїжджають марафонці зі Львова, Санкт-Петербургу, а цього року вперше зареєструвався учасник з Кот-д'Івуару. Небезеки для бігунів не буде. Головне, дотримуватися правил дороженього руху, про що учасникам розкажуть перед початком забігу. Швидка чергуватиме на фініші та контрольних пунктах.