додому суспільство 22 березня – Всесвітній день водних ресурсів

22 березня – Всесвітній день водних ресурсів

627

Скільки на Землі питної води? Звідки вона береться у наших кранах? У яких продуктах її найбільше? Відповіді на ці питання тепер добре знають учні молодших класів двадцять восьмої школи Тернополя. Сьогодні, у Всесвітній день водних ресурсів, до них завітали працівники "Тернопільводоканалу".

Опитування: 

" – Вода – це дуже дорогоцінний комплекс".
" – Вода – це найголовніше, що є в житті… Вода – це найкращий інгредієнт нашого життя".
" – Треба, щоб бути здоровою, пити багато води".

Такі важливі висновки учні двадцять восьмої школи Тернополя зробили після лекції, присвяченої Всесвітньому дню водних ресурсів. Бо ж розповідали їм фахівці – працівники "Тернопільводоканалу". Подібні уроки проводили й раніше, кажуть лектори, та працювати з малечею надзвичайно цікаво. Аби втримати дитячу увагу хоча б пів години, довелося і картинки пошукати, і загадки придумати.

Марія Вінтонюк, інженер-диспетчер КП "Тернопільводоканал": "Старші класи і дітки в школах вже більш розуміють, вчать хімію. А для маленьких треба було більше загальні такі: з чого складається організм людини, в яких продуктах найбільше води".

Урок діти засвоїли. Тепер у продуктах бачать суцільні запаси води. Аби дітям було цікавіше, водоканалівці привели з собою Фею Води. На одну годину нею стала перша віце-міс Тернополя Мрія Гой. Дівчина працює над проектами, пов'язаними з водою та екологією.

Марія Гой, студентка ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського, перша віце-міс Тернополя (2012): "Я взагалі дуже люблю дітей. Вони цікаві і активні в цьому віці, нічого не стидаються, відповідають на всі питання з усмішкою, з іскоркою доброти в очах… Я не встигла зачитати загадку до кінця, як вони вже всі ставали і хором відповідали. Вони молодці".

Галина Чайківська, заступник директора з навчально-виховної роботи школи №28 Тернополя: "Вони постійно в нас активні. Вони задають питання про те, скільки води в організмі людини, скільки питної води у світі, звідки береться вода?"

Досягти дитячих сердець гостям закладу вдалося. Тепер малеча і сама знатиме, й дорослим підкаже, як треба берегти воду.

Опитування: 

" – Я дізналася, що питної води всього лиш 2,5% на землі. Що воду треба берегти і не забруднювати її, а очищувати".

" – Коли чистиш зуби, то треба закривати воду, коли чиштиш вже. А коли в тебе паста не мокра, то треба трошки намочити".
" – Водичка – це народний природий фільтр, що його треба берегти. – А як берегти треба воду? – Не кидати сміття, папірчики. – А ти так робиш? – Ні, ніколи-преніколи".

Тернополянам, каже головний водоканалівець міста, з водою неймовірно пощастило. Чистої та доступної, у нас її досить.

Володимир Кузьма, директор КП "Тернопільводоканал": "В Тернопіль вода подається з двох підземних водозаборів, тобто повністю вся вода подається з підземних джерел. Тернопільський водозабір біля нашого ставу і Івачівський біля села Гор. Івачів. – Пити воду у Тернополі з крана можна? – Так. Питна вода з централізованого водопостачання є водою гарантованої якості і її можна безпечно вживати".