додому здоров'я 21 випадок скарлатини зафіксували в області минулого тижня

21 випадок скарлатини зафіксували в області минулого тижня

720

21 випадок скарлатини зафіксували минулого тижня на Тернопільщині. Найчастіше хворіють діти до чотирьох років. Зростання кількості хворих на скарлатину відзначають зазвичай взимку, навесні та восени. В лютому в Тернополі на скарлатину захворіло 33 дітей. Торік у лютому було 32. Діагностувати скарлатину самостійно батькам важко, тому медики радять звертатися до фахівців.

Типова форма скарлатини починається гостро: після незначної застуди температура тіла за 6-7 годин підвищується до 38,5-40 градусів. У маленьких дітей при цьому нерідко з'являється разова чи повторна блювота. Хворі скаржаться на головний біль, нездужання, важкість при ковтанні. Основний шлях передачі інфекції – повітряно-крапельний, вона може передаватися і через білизну, предмети побуту, іграшки. Коли реєструють випадки скарлатини в організованих колективах – дитсадках чи школах – карантин там може тривати до 21 дня.

– Інфекція ця некерована, тому ні щеплень, ні інших заходів таких не проводять. Йде медичне щоденне спостереження за тими дітьми, які знаходять в групі з метою недопущення і виявлення хворих. Якщо хворих виявляють, то їх зразу ізолюють, чи потрібна госпіталізація, чи ні – це вже визначає лікар по ступені важкості. Йде медичне спостереження з щоденним оглядом – вимірюванням температури, оглядом шкірних покривів, – розповідає начальник епідеміологічного відділу головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Виявити скарлатину самим батькам важко – висока температура, неспокій чи навпаки пригніченість дитини, ознаки інтоксикації, інші симптоми – типові для різних інфекційних захворювань. Тому медики радять звертатися до фахівців.

– Це дуже важливо, щоб батьки, як тільки бачать зміни в стані своєї дитини, одразу ж зверталися до медичного працівника чи то до сімейного лікаря, чи то до лікаря-педіатра в обов'язковому порядку. Викликати лікаря, який призначить лікування і тут же, якщо це все-таки з'ясується, що це та чи інша інфекційна патологія, чи скарлатина, чи кір, чи краснуха через пару днів, через два, три, чотири дні, в залежності від патології вона тоді диференціює, відповідно, тоді можна дитину обмежити в домашніх умовах, яка попередить колективне захворювання, – каже головний педіатр Тернопільщини Майя Голяк.