додому Новини 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови

21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови

1781

21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започаткували у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі.

“Мови – це важливо!” – такий вислів обрало ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови.  Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу.

Збереження рідної мови – це збереження самоідентичності, самобутності народу. Ну, я не буду повторювати класиків, що без рідної мови і народу немає. Тому, я вважаю, що сьогодні ця проблема, не зважаючи на те, що ми декілька десятиліть живемо в незалежній Україні, як і була гострою, так залишається актуальною проблемою, – каже декан факультету філології та журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка ТЕТЯНА ВІЛЬЧИНСЬКА .

В світі немає такого народу, мова якого була б повністю вільна від впливу іншомовних слів. Запозичені слова використовують у спорті, бізнесі, політиці, науці.  Слова “імідж”, “провайдер”, “інтернет”, “харизма”, “спікер” увійшли в повсякденність і більшість з них не мають аналогів у рідній мові. Знавці мови розповідають, що уникнути використання схожих слів справді непросто.