додому здоров'я 13-19 травня – Тиждень планування сім’ї та репродуктивного здоров’я

13-19 травня – Тиждень планування сім’ї та репродуктивного здоров’я

759

19 травня в Україні завершується Тиждень планування сім'ї та репродуктивного здоров'я. Профілактика захворювань статевої системи, відповідальне батьківство, щасливі пологи та здорові діти – такі питання стоять сьогодні перед медициною. Директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації запевняє: в області роблять усе можливе, аби проблеми батьківства були вирішені якнайшвидше. Питання репродуктивного здоров'я залишається в області пріоритетним.

Жінки мають народжувати лише у перинатальних центрах, вважає голова департаменту охорони здоров'я, оскільки там зможуть забезпечити увесь спектр медичних послуг. За словами Руслана Мостового, на Тернопільщині будуть відходити від практики, коли пологове відділення є при кожній районній лікарні.

Руслан Мостовий, директор департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Ми в рамках програми держави теж плануємо зменшити кількість відділень, де буде надаватись рододопомога. Перинатальні центри чи відділень, де має надаватися рододопомога, я думаю, що їх у нашій області має бути 3-4. Це буде відділення на півночі області, в центрі і на півдні області. Але це будуть такі відділення, де є повний спектр медичної допомоги".

Лариса Маланчук, завідувач кафедри акушерства та гінекології №1 ТДМУ ім. І.Горбачевського: "Перинатальний центр як заклад найвищого рівня, третього рівня надання медичної допомоги. І таким чином має бути зорганізована система надання медичної допомоги в області, що жінки, які потребують максимальної уваги, з високим перинатальним ризиком повинні розроджуватися лише в умовах третього рівня медичних стаціонарів".

Лікарі відзначають: на Тернопіллі зростає народжуваність. Торік з'явилось на світ на дві сотні більше дітей, як у 2011-му. Також, за словами медиків, зменшилась смертність новонароджених, а кількість дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, з кожним роком зростає. Є зрушення і у кількості перерваних вагітностей. У попередні роки ситуація на Тернопільщині дійшла апогею, каже головний позаштатний спеціаліст-репродуктолог. На 1 мільйон 670 тисяч мешканців області було проведено 10 тисяч переривань вагітностей, а 90% з них – за бажанням жінки.

Павло Кашуба, головний позаштатний спеціаліст-репродуктолог департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Ми можемо зараз похвалитися, що за 2012 рік у нашій області проведено 2120 переривань вагітності і в цьому числі 38,8% – це переривання, не пов'язані з бажанням жінки, тобто це мимовільні викидні, неуточнені викидні".

Здорова сім'я – це не лише фізичне здоров'я, а й психологічне, соціальне благополуччя сім'ї, пояснюють медики. Материнство і батьківство – важливий крок, до якого потрібно готуватися усім без винятку. Лише у здорових батьків народжуються здорові діти.

Майя Голяк, головний спеціаліст-педіатр департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Берегти себе, вести здоровий спосіб життя, з повагою ставитися до свого здоров'я і в разі виникнення тих чи інших змін в стані здоров'я не зволікати, а звертатись до лікаря, щоб активно вирішити всі необхідні проблеми".

Олексій Федченко, головний спеціаліст-акушер-гінеколог департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Завжди треба звенутися до лікарів акушер-гінекологів у центри та кабінети планування сім'ї, де пройти треба обстеження мінімальне, можливо, і додаткові лабораторні обстеження і отримати поради. Лікарі завжди із радістю нададуть поради і консультації, як убезпечити себе від ризиків і ускладнень і допоможуть вам молодим дійсно отримати бажане здорове дитятко".