додому Новини 1035-річниця Хрещення Русі: в краєзнавчому музеї представлять виставку “Промені духовності”

1035-річниця Хрещення Русі: в краєзнавчому музеї представлять виставку “Промені духовності”

534

Подорож світом сакрального мистецтва. З нагоди 1035-річниці Хрещення Русі та Дня Української Державності 28 липня в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкриють виставку “Промені духовності”. У ній представлять унікальні старовинні експонати з 11 століття, які вдалося зберегти до наших днів. Наразі у музеї завершують підготовчі роботи. Колекцію сакрального мистецтва вже бачила наша Юлія Пацкаль.

Колекцію старовинних експонатів сакрального мистецтва представлять на виставці “Промені духовності” в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Відкриття експозиції приурочили до 1035-річниці Хрещення Русі та Дня Української Державності.

Серед фондових надбань музею чимала кількість мініатюрних бронзових та бурштинових хрестів, які носили миряни. Є також нагрудні іконки та медальйони, знайдені під час археологічних досліджень. Дві старовинні леварні форми, які привезли із Теребовлі. З їхньою допомогою раніше виливали духовні цінності. Працівники кажуть, давні знахідки музею передавали навіть мешканці краю.

У полі зору виставки – старовинні ікони, написані на дереві, полотні та навіть на металічному листі. Найдавніша з них “Зняття з хреста” датована 16 століттям походить із селища Кудринці, що на Чортківщині.