Понад 2 тисячі 800 першокласників вперше сіли сьогодні за шкільні парти тернопільських навчальних закладів. Загалом школи міста прийняли цьогоріч більше 25 тисяч школярів, а це на тисячу більше, ніж торік. Після традиційних урочистих лінійок з нагоди свята “Першого дзвоника” в усіх класах провели перший урок на тему “Україна – єдина країна”.
Патріотичні учні, батьки і навіть школа. Хіт сезону для дівчат – прикраси для волосся. Хлопці дивують краватками.
– Це моя була ідея… Недавно був День міста. І щоб патріотичніше було.
Так відзначають 1 вересня, День знань, школярі шостої школи-ліцею Тернополя. Традиційні урочистості позаду, перший урок для всіх на одну тему: “Україна – єдина країна”. Для старших він минає у розмовах та роздумах, наймолодші і за шкільною партою продовжують гратись. Розфарбовують прапор України.
Вчителька увімкнула музику. Комусь під неї, як і заплановано, веселіше малювати, хтось дивиться кліп, а хтось і підспівує. Увагу наймолодших втримати важко. В середньому адаптаційний період в першачків триває 2 тижні, розповідає їх класний керівник. З 4 перших класів їй дістався В – 29 учнів.
– Є такі дітки, які прийшли, і вже себе почувають, як вдома. А є такі, які потребують навіть, щоб з ними була їх улюблена іграшка. Я не забороняю, а дозволяю, тому що… коли дитинка має з собою в портфелику своє улюблене зайченятко, вона ніби відчуває захист, – розповідає класний керівник 1-В класу Наталія Бабій.
Вже на першому уроці, переважно не вміючи читати, 1-В вчить вірш.
– Любіть Україну, як сонце любіть…
За хвилину учні роблять коло єднання, потиском руки передаючи одне одному сигнал. І куди ж без подарунків. З першим шкільним днем першачків привітали одинадцятикласники. Браслети з написом приміряли, солодощами тут же і підкріпились.
За дверима своїх школярів чекають батьки. Головна інтрига цього навчального року – шестиденний навчальний тиждень.
– Це дуже погано. Бо діти втомлюються, це перший клас. На 8.30 уроки, втомлюються від навчання, від шкільної програми. Має бути 2 вихідних… Вона ще не розуміє, що це важко буде 6 днів вчитись. Вона з задоволенням йшла в 1 клас, – розповідає мама 1-класниці Ірина Романець.
– Це є вимушений крок. Ми вчились колись… В переважній більшості це були відпрацювання якісь. Раз в суботу вчилися, два… Можливо старшим це буде важко, а дітям, вчитися 5 днів чи 6, звикнуть, – каже тато 1-класниці Віталій Задорожний.
Графік навчання освітяни ще обговорюють. Можливо, кажуть, по суботах учні навчатимуться через тиждень.