додому суспільство 1 липня – День архітектури

1 липня – День архітектури

835

Сьогодні в Україні відзначають своє професійне свято архітектори.  День архітектури України почали святкувати з 1995 року. Нині на Тернопільщині працює більше ста представників цієї професії, четверо з яких мають звання заслуженого архітектора України. Завдання, які сьогодні стоять перед людьми цієї професії – зберегти культурні надбання краю і пристосувати їх до сучасних потреб, наголошує головний архітектор області.

Про архітектуру кажуть, що це музика, яка застигла у камені. Проте головний спеціаліст області Володимир Харченко запевняє, архітектура мусить змінюватися. Мотив цієї музики розвивається разом із суспільством. Архітектори – це люди, які вміють те, чого не вміють інші. Їхня робота помітна будь-якому перехожому. Саме від них залежить комфорт людей у місті чи селі. Олександр Королюк пройшов шлях від архітектора Підволочиського районного бюро до заступника начальника обласного управління містобудування та архітектури. І коли раніше будувати доводилось в межах одного району, то зараз об'єктом роботи є уся Тернопільщина. Пан Олександр згадує, школярем мріяв бути художником. Але обрав стежку свого батька і став архітектором.

Олександр Королюк, заступник начальника управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА: "Складність цієї професії у тому полягає, що люди, які працюють у сфері архітектури, повинні володіти і знаннями з математики, знаннями з фізики і одночасно мати хист художній, архітектурний для того, щоб могти це все потім втілити в життя. Бо ми, архітектори, не тільки малюємо, а ще і на будові працюємо, і здійснюємо контроль за будівництвом наших проектів".

Тернопільщина з погляду архітекторів – унікальна. Бо не маючи великих міст, тут є близько трьох десятків  історичних поселень зі своїми  неповторними архітектурними ансамблями. Своє свято архітектори області відзначають зі значними здобутками. За результатами першого кварталу цього року за кількістю збудованого житла на одну людину Тернопільщина посіла п'яте місце в Україні.

Володимир Харченко, начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА – головний архітектор області: "Ми є лідерами в галузі житлового будівництва, незважаючи на те, що в нас і зарплати може не такі, як би нам хотілося, а тим не менше галузь житлового будівництва показує стабільну динаміку позитивну до збільшення. Об'єкти житлового будівництва, які паніше формували сірі квартали індустріальної забудови, перетворюються в самобутні, виразні архітектурні ансамблі".

З року в рік роботу архітекторів та будівельників Тернопільщини відзначають на державному рівні на Всеукраїнському конкурсі кращих об'єктів. На плечі архітектора лягає неабияка відповідальність: проектування, увесь період будівництва і навіть певний час після здачі будинка в експлуатацію. На перший погляд професія архітектора дуже романтична. Та насправді це клопітка праця.

Володимир Харченко, начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА – головний архітектор області: "Процес будівництва, проектування будівництва, то він виглядає красивий зі сторони, але це надзвичайно складна, клопітка і відповідальна робота, яка є продуктом роботи цілих творчих колективів. Процес довготривалий. І, приймаючи в експлуатацію, той чи інший об'єкт, коли гримить музика, розрізаються стрічки, то за цим всім стоїть довготривала, наполеглива і клопітка праця цілих колективів проектантів і будівельників".