
Володимир Мармус, лідер Росохацької групи, розповідає: “Мені по тій статті дали 6 років таборів суворого режиму і 5 років заслання. Ну а другим трошки по менше. І ми перебували в Росії на Уралі, потім на засланнях. Я в Тюменській області”.
Сьогодні ж спогади членів групи про ті події увійшли в книгу Володимира Мармуса “Росохач в контексті історії України”. 8 вересня лідер організації презентував її у Тернопільській міській бібліотеці. На сторінках книги читачі зможуть знайти також історію села Росохач, розповіді про його мешканців та унікальні історичні факти. Володимир Мармус зізнається, працював над виданням 10 років.
“В ті комуністичні часи наша історія, вона дуже фальсифікувалася, перекручувалася. А село, як маленький організм, як клітинка того нашого національного організму з якого складається Україна”, – додає пан Володимир.
Свою книгу Володимир Мармус присвятив своєму сину-воїну, який ще до початку повномасштабної війни став на захист нашої країни та продовжив боротьбу батька за її волю. Рік тому син Володимира, на жаль, загинув у бою на Харківщині.
“Він в мене дуже був вихований, в такому дусі національному. Змалку його цікавило якого ми походження. Одного разу каже, тату ми з хлопцями так рішили, що ми живими здаватися не будемо”, – розповідає про сина.
Про діяльність Росохацької групи творча група продакшн-відділу телеканалу TV-4 також зняла документальний фільм, який презентували до ювілейної дати створення організації. Його ви можете переглянути на нашому офіційному сайті.