додому Головні Як допомогти дитині адаптуватися до нових умов, розповіла дитячий психолог Мар’яна Гевко.

Як допомогти дитині адаптуватися до нових умов, розповіла дитячий психолог Мар’яна Гевко.

688

Вересень – початок нового навчального сезону не лише у школах, але й у дитячих садках. Якщо зі школою все більш-менш зрозуміло, то з дитячим садком у багатьох великі труднощі і хвилювання. Ще б пак, для дітей і дорослих це абсолютно новий період у житті. Тому часто у батьків виникає питання, як же безболісно допомогти дитині адаптуватися до нових умов? Про це розповіла дитяча психологиня Мар’яна Гевко.

Дитина іде до дитсадка. Такий новий період у житті сім’ї – викликає хвилювання. Адже хочеться, аби цей етап минув легко та спокійно як для малюка, так і для батьків. Дитяча психологиня Мар’яна Гевко розповідає, будь-які зміни – це стрес для дитини, тому вона може поводити себе дуже емоційно.

-Для дитини це просто ух. І тому її емоційні реакції, які будуть. Те, з чим будуть стикатись батьки – це є нормально. Важливо підтримувати дитину, приймати не сварити за капризи там “заспокійся”. Тому що ці реакції їй необхідні.

Однак батькам варто дбати також і про свої . Адже дитина відчуває хвилювання і переймає їх на себе, каже психологиня. Також Мар’яна Гевко радить заздалегідь готувати малюка до нового етапу у житті: часто говорити про майбутнє відвідування садочка, аби сформувати позитивну асоціацію.

Водити дитину до дитсадка Мар’яна Гевко радить поступово. А ще подбати про те, аби інші важливі події не співпадали із адаптацією у дошкільному закладі.

 

Щоб зрозуміти, як минає адаптація дитини до нового середовища – психологиня радить звертати увагу на те, з яким настроєм малюк повертається із садка. Якщо посміхається – значить все проходить успішно. У середньому, пристосовування у дітлахів триває до двох місяців, інколи і довше. Однак важливо, каже психологиня, після сліз дитини не відміняти відвідування садка, адже тоді малюк зрозуміє, що будь-який дискомфорт можна вирішити істерикою та сльозами. Будь-який прояв емоцій у складний для дитини період – це нормально, запевняє Мар’яна Гевко. Тому, радить батькам запастись терпінням та розумінням і тоді адаптація мине легко.