додому Новини У християн східного обряду триває Страсний тиждень

У християн східного обряду триває Страсний тиждень

1116
У християн східного обряду триває страсний тиждень. Завтра – один із його найважливіших днів – його відзначається за 3 дні до Великодня. Цього року він припадає на 21 квітня.
Це четвер під час Страсного тижня, тому його ще іноді називають Страсний четвер. Ще одна назва, поширена в народі – Великий четвер. В цей день віряни вшановують Таємну вечерю і обмивання Ісусом ніг апостолів. У церквах відбуваються Відповідні богослужіння із чином умивання ніг.
Телеканал TV-4 з 10 години ранку транслюватиме Богослужіння з архикатедрального собору УГКЦ Тернополя. Важливо, щоб у Чистий четвер всі думки були також чистими а також і тіло: українці нам агалися скупатимся ще до сходу сонця. Людина, яка скупалася у Чистий четвер, за народними прикметами буде красивою і здоровою впродовж року.
Саме у Чистий четвер прийнято пекти паски та фарбувати яйця, робити генеральне прибирання перед Велкоднем; викидати непотрібні речі; готувати великодні страви, але вживати їх поки не можна, до кінця Великого посту. Не можна давати і брати в борг, бо разом з грошима піде і достаток з дому. Дощовий день на Чистий четвер, а саме таку погоду віщують синоптики на завтра, віщує дощову весну. У цей день для кожного віруючого дуже важливо залишити свої тривоги і гріховні помисли, щоб зустріти свято з чистою душею.