додому Головні У СБУ показали морські дрони, якими атакували Кримський міст

У СБУ показали морські дрони, якими атакували Кримський міст

500

Голова Служби безпеки України Василь Малюк у ексклюзивному коментарі CNN розповів про власну технічну розробку СБУ.

Ці морські надводні дрони атакували Кримський міст, російський десантний корабель «Оленегорський горняк» і танкер «SIG».

Над розробкою працювали співробітники СБУ, цивільні інженери та айтішники.

«Морські надводні дрони – унікальна розробка СБУ. До цієї розробки не мають відношення жодні приватні компанії. Саме ці дрони атакували Кримський міст у липні 2023 року, окремі – «Оленегорский горняк» і нафтовий танкер «SIG»», – заявив Голова Служби безпеки України Василь Малюк.

Голова СБУ додав, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні 2023 року, за ініціативою особового складу були названі «SeaBaby», тобто «Морський малюк». Вони обладнані бойовою частиною 850 кг.

Для враження десантного корабля «Оленегорський горняк» і танкера «SIG» було використано два окремі надводні дрони, в кожному з яких було по 450 кілограмів бойової частини.

Голова СБУ зауважив, що всі вражені спецслужбою цілі є цілком законними відповідно до українського законодавства і норм міжнародного права.

Також він зазначив, що західні партнери не беруть участі в проведенні даних спецоперацій, але активно переймають унікальний досвід СБУ.