додому Головні Тернополяни скаржаться, що їх не повідомили впродовж дня про забруднене повітря через...

Тернополяни скаржаться, що їх не повідомили впродовж дня про забруднене повітря через пожежу на Микулинецькій

1022

Сьогодні, 10 вересня, від 3 години ночі горіло одне із підприємств Тернополя. Пожежу ліквідовували декілька годин, а повністю загасити вдалося після обіду. Проте повідомлення про небезпечні речовини в повітрі і рекомендації зачинити вікна надійшло тернополянам аж близько 19 год. вечора. 

Пожежа була на вулиці Микулинецькій. Чорні хмари диму було видно майже по всьому місту.

Згодом на місце події було направлено для визначення та проведення відбору проб атмосферного повітря на вміст азоту діоксиду, оксиду вуглецю, формальдегіду, фенолу відповідно до напрямку вітру та його швидкості руху, а саме: на межі забруднення, межі житлової забудови в центральній частині міста та масиві «Дружба».

В досліджуваних пробах атмосферного повітря (вул. Чернівецька, вул. Торговиця, вул. Гетьмана Мазепи, вул. Карпенка) вміст фенолу – становив від 0,03-0,33 мг/м3 при нормі 0,01 мг/м3, вміст формальдегіду – становив від 0,060 – 0,069 мг/м3 при нормі 0,035 мг/м3згідно вимог наказу МОЗ № 52 від 14.01.2020 року «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць».

В досліджуваних пробах атмосферного повітря (вул. Шпитальна, вул. Грушевського, вул. Над Ставом, вул. Волинська) вміст фенолу – становив від 0,018-0,25 мг/м3 при нормі 0,01 мг/м3, вміст формальдегіду – становив від 0,035 – 0,056 мг/м3 при нормі 0,035 мг/м3згідно вимог наказу МОЗ № 52 від 14.01.2020 року «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць». Вміст азоту діоксиду та оксиду вуглецю не перевищує ГДК згідно вимог наказу МОЗ № 52 від 14.01.2020 року «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць».

Рекомендації для населення були такі: жителям центральної частини міста та масиву «Дружба» обмежити перебування на свіжому повітрі, щільно закрити вікна та кватирки. Очікувати додаткової інформації про зняття обмежень.

Тепер тернополяни в соцмережах скаржаться,що повідомлення про про забруднене повітря надійшло надто пізно, аж ввечері.