додому Головні Сьогодні – Прощена неділя. Як та в кого просити пробачення?

Сьогодні – Прощена неділя. Як та в кого просити пробачення?

2218

Сьогодні у християн – Прощена неділя. Святкують її у останній день Запустів (Сиропусного тижня) та напередодні Великого посту.

Великий піст – це час покаяння і душевного очищення. Тож увійти в нього, затамувавши на когось образу, неправильно. У Прощену неділю вибачте всім своїм кривдникам і попросіть вибачення у тих, кого образили.

Це не просто народна традиція, а церковна. Ісус Христос говорив: «Якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям провин їх, то і Отець ваш не пробачить вам провин ваших».

Прощена неділя – це привід пробачити своїм кривдникам, відпустити образи, навіть найстрашніші, вгамувати тривогу і душевні страждання, а також очистити свою совість і душу перед тими, кому ми коли-небудь навмисно або випадково нанесли образу. Каятися у скоєному потрібно широ і від усієї душі.

Просити пробачення потрібно у людей, перед якими ви відчуваєте свою провину, яких ви образили, з ким посварилися і зовсім не важливо, хто перший почав сварку.

За правилами, потрібно просити прощення вголос і при особистій зустрічі, але через брак такої можливості, можна просто зателефонувати людині телефоном. Просячи вибачення у людини, потрібно обов’язково сказати: «Бог простить, прости мене», а коли просять вибачення у вас – «Бог простить, і я прощаю».

За традицією, у Прощену неділю першим повинен просити той, хто старший: батьки у дітей, начальники у підлеглих і так далі. Пробачити образу, зовсім не означає забути біль, який вам завдали, але це говорить про вашу готовність не тримати на того, хто вас образив, зла, не бажати йому відплати.

Часто образи завдають людині дуже сильну травму і пробачити в одну мить неможливо, але потрібно докладати зусиль зі свого боку, щоб пробачити кривднику, щоб негативні емоції не отруювали вашу душу. Прощайте тих, хто просить у вас вибачення і не просто відмахуючись, а щиро, значить людина відчуває якусь провину і хоче отримати від вас прощення.

У Прощену неділю, за традицією ходять на цвинтар і поминають померлих родичів, моляться про їх душі. За повір’ям, у цей день предки можуть почути ваші щирі слова покаяння і простити завдані образи.