додому Головні Родини військових вишиють “Рушник волі”

Родини військових вишиють “Рушник волі”

547
Матері, дружини, діти та рідні українських захисників і захисниць нашого краю спільно вишиють оберіг. Хрестиком на полотні виведуть орнамент, який поширений на Тернопільщині та національне гасло “Слава Україні! Героям Слава!”. Довжина рушника – 3 метри. А ось вишиватимуть його в трьох районах області. Перші хрестики на полотні вже заклали сім’ї тих бійців, які віддали своє життя за захист країни. Більше про це далі.
Ольга Трух, матір загиблого Героя Володимира Труха, каже:
“Вишиванка – це символ України і за це загинув мій син. Він поклав життя за Україну, щоб була вільна, незалежна”.

Син Ольги ще в 2014 році вступив до лав Збройних сил та пішов захищати країну від агресії ворога. Володимир буводним із “Кіборгів” оборони Донецького аеропорту, де, на жаль, у важких боях і загинув. Сьогодні жінка прийшла до стін універсальної наукової бібліотеки нашого краю аби в пам’ять про сина та його побратимів закласти перші хрестики на “Рушнику Волі”.

“Мені вишиванка – щось дуже близьке, бо син дуже любив вишиванку. Він навіть на сторінці паспорта у вишиванці. Я дуже в свої роки багато вишивала, дуже мала багато вишиванок. Зараз не маю, бо ношу тільки темне”, – ділиться жінка.

“Рушник волі” – національний оберіг, який колективно створять родини захисників і захисниць нашого краю. Хрестиком на полотні виведуть візерунки притаманні нашому регіону та гасло “Слава Україні! Героям Слава!”. Дизайн вишитого рушника розробила майстриня Вікторія Кривоніс. Роботу виконають у синьо-жовтих та червоно-чорних кольорах. Довжина рушника становитиме 3 метри. А ось вишиватимуть його в трьох районах області.

У Тернополі рушник вишиватимуть до 14 серпня. Далі його передадуть до бібліотек Теребовлі, Чорткова, Борщева, Кременця та не тільки.

Вишити рушник планують до 1 жовтня, аби до Дня українських захисників та захисниць його презентувати в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці. Згодом оберіг передадуть у музей національно-визвольної боротьби.