додому Новини Реальні бізнес-проекти, які запрацюють до кінця року, створили громади Тернопільщини

Реальні бізнес-проекти, які запрацюють до кінця року, створили громади Тернопільщини

1728

Нові бізнеси в громадах Тернопільщини відкриють завдяки підтримці програми DOBRE. Громади з Тернопільщини та Прикарпаття разом із фахівцями місцевого економічного розвитку підготували проекти бізнес-ідей, які впроваджуватимуть вдома.

3 та 4 квітня в Івано-Франківську відбувалась майстерня LED BOOST: можливості економічного розвитку.

Представники об’єднаних громад вчилися інструментам та можливостям розвитку локального бізнесу. Також учасники аналізували моделі управляння, зважаючи на особливості й переваги своєї громади. Захід провели для громад третьої когорти, які наприкінці 2018 долучилися до програми DOBRE.

“Разом із громадами ми спершу розробили стратегію розвитку, що будувалась на їхніх запитах та першочергових потребах. Тепер ми намагаємось дати їм знання та інструменти, аби вони були найбільш успішнішим в місцевому управлінні. А також надамо їм фінансову підтримку для впровадження їхніх бізнес-ідей”, – розповів Беррі Рід, керівник програми DOBRE.

Реальні проекти, які учасники напрацювали з експертами під час заходу, до кінця року повинні запрацювати в громадах. Програма DOBRE допомагатиме спеціалістами та частково профінансує запуск бізнесів. Основна мета – створити робочі місця та навчити громаду заробляти.

Золотниківська громада запланувала стимулювати місцеве підприємництво через розвиток ринку.

“У нас давно діє ринок де люди можуть продавати свою продукцію, проте ми хочемо його впорядкувати, створити кращі умови, парковку. Для цього вже вибрали територію поблизу дороги. Таким чином тут зручно зможуть закуповуватися і туристи, які їхатимуть до Марійського духовного центру у Зарваниці”, – зазначила Ольга Тур, учасниця із Золотниківської громади.

Зборівська громада також облаштовуватиме міський центральний ринок “Старе місто”, Хоростківська – впорятковуватиме центральну площу, орієнтуючись на умови для бізнесу та громадян. У Ланівцях реконструюють набережну для залучення нового бізнесу, зокрема розваг на воді. Борщівська громада акцентуватиме на туристичному потенціалі через покращення інфраструктури навколо печер, а Підволочиська залучатиме туристів розвитком місцевої родзинки – мотокрос спільноти – уже традиційно на місцевій трасі проводять заїзди етапів чемпіонату України з цього виду спорту.

“Я радий, що один з напрямків програми DOBRE – це розвиток локальних економічних проектів,  адже це те, чого зараз часто бракує в громадах і від чого залежить їхня спроможність, їхня успішність в майбутньому. Завдяки співфінансуванню USAID у громадах вдасться запустити бізнеси, які даватимуть робочі місця мешканцям і приріст бюджету”, – зазначив Марат Кюрчевський, менеджер проектів USAID.

Після заходу фахівці з місцевого економічного розвитку відвідають громади та спільно з мешканцями доопрацюють їхні бізнес-ідеї.

У Тернопільській області програма впроваджується у вісімнадцяти ОТГ – Байковецькій, Великогаївській, Вишнівецькій, Шумській, Золотопотіцькій, Скала-Подільській, Іванівській, Теребовлянській, Підволочиській, Зборівській, Золотниківській, Микулинецькій, Гусятинській, Лановецькій, Заводській, Хоростківській, Борщівській та Скалатській. Для інших громад подібні заходи відбувалися раніше, там вже реалізовують проекти економічного розвитку.