додому Головні Пікети під міською радою Тернополя: спекуляція перед виборами чи проблеми громади?

Пікети під міською радою Тернополя: спекуляція перед виборами чи проблеми громади?

880

vlcsnap-2015-04-28-16h36m22s241Присвоїти звання Героя України посмертно із врученням Ордена “Золота зірка” айдарівцю Віктору Гурняку – таке рішення прийняли сьогодні депутати Тернопільської міськради під час чергової сесії. Тим часом під стінами міськради сьогодні пікетували. Частина людей виступила проти забудови стадіону “Текстерно”. Прийшли і працівники підприємства, яке там будує, вони просили не заважати їм працювати, оскільки є рішення кількох суддів про законність будівництва. Також були сьогодні під стінами міської ради і підприємці із вулиці Шептицького. Вони вимагали собі торгові місці попереду реконструйованого торгівельного комплексу, бо всередині їм не підходять умови. 

Підприємці, які продають на дорозі на вулиці Шептицького, прийшли під стіни міськради вимагати місць попереду новозбудованого ринкового комплексу, бо всередині умови їм не підходять.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У Тернополі завершують реконструкцію ринкового комплексу на вулиці Шептицького

– Нас не влаштовують умови на тому ринку. Треба створити місця перед будівлею, створити торгові ряди, щоб можна було літом вивезти і завезти продукцію, – пояснює підприємець Василь Лужний.

На стихійну торгівлю на вулиці Шептицького неодноразово скаржаться тернополяни і правоохоронці.

– По-перше, це антисанітарія, по-друге – ДТП. Якщо взяти протягом минулого року, то на даному відрізку дороги було шість з травмами, а на даний момент, за три місяці – чотири з травмами, – говорить начальник Тернопільського міського відділу міліції Петро Гукалюк.

В міськради позиція чітка: торгувати на дорозі не дотримуючись жодних санітарних умов не можна.

– На сьогоднішній день є ряд альтернативних місць, де вони можуть здійснювати торгівлю на всіх ринках, які є в Тернополі. Я пропоную по завершенні обговорення, дати протокольне доручення управлінню торгівлі міськради спільно з виконавчим комітетом провести роботу разом з людьми, які здійснюють торгівлю і запропонувати місця, куди вони можуть перейти на будь-який ринок, який вони вважають за потрібне. Ніхто не заганяє їх у якийсь конкретний ринок, але мова йде, щоб люди звільнили проїжджу частину і тротуар, і хай обирають місця торгівлі, які передбачені у Тернополі для торгівлі, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Попри запевнення про вирішення цього питання, емоції взяли гору, і замість конструктивного обговорення підприємці увірвались на сесію міськради. В результаті міський голова запропонував вже завтра о сьомій ранку зустрітися з підприємцями і визначитися з новими місцями для торгівлі. До того часу, коли питання не узгодять, ніхто нікого переміщувати не буде, запевняє Сергій Надал, люди продовжуватимуть торгувати. Під стіни міськради прийшли й противники забудови на стадіоні “Текстерно”.

– Зараз ми тут, бо в нас в Тернополі бракує тих стадіонів, дитячих площадок, а будівельники їх забудовують і получається так, що нам не потрібно для дітей нічого ні займатися спортом, ні гратися де, – стверджує голова громадської організації “Майдан Тернопіль” Богдан Брич.

Прийшли під міськраду і працівники підприємства, яке будує на стадіоні “Текстерно”. Люди просять не заважати їм законно працювати, вони кажуть, що мешканців спеціально підбурюють проти будівництва.

– В нас є всі документи на будівництво, рішення суду, все є і не дають працювати. Як це називається? Або рейдерство, або що. Значить хтось є, хто хоче забрати ту територію, – переконує працівник підприємства, яке будує на стадіоні “Текстерно” Олег.

Сам же підприємець-забудівник вважає, що громадські організації, які протестують проти будівництва, спекулюють напередодні виборів.

– На осінь йдуть вибори, і я думаю, що пан міський депутат і ця ініціативна група не є зацікавлена у вирішенні цього питання. Вони будуть просто працювати на свій імідж. Якщо є люди від громадськості, але не депутати, ми готові зі всіма сідати за круглий стіл і спілкуватися, – каже керівник підприємства, яке будує на стадіоні “Текстерно” Богдан Матла.

Сергій Надал, міський голова Тернополя, додає:

– По всіх цих питаннях потрібно ділити дві складові. Перше – це реальна проблема людей, друга – початок виборів, використання людей політичними силами у своїх меркантильних цілях. По забудові Злуки, всі рішення стосовно виділення земельних ділянок, надання дозволів, документації було прийнято до 2010 року попередньою каденцією.

Громадські активісти свою зацікавленість у виборах заперечують, кажуть відстоюють стадіон для громади. Законність будівництва на стадіоні “Текстерно” підтверджують рішення кількох суддів. Через непросту ситуацію міський голова дав доручення створити робочу комісію, яка вже до наступної сесії має вирішити дане питання. На цей час підприємство будівництво має призупинити.

– На сьогодні треба сідати за стіл переговорів і ця робота розпочалася ще рік тому, декілька засідань провели, тоді практично дійшли згоди, сьогодні треба піти на поступки один одному, будівельник повинен відмовитися від частини робіт, оскільки категорично проти мешканці. Але якусь частину він має завершити і при цьому всьому ми маємо надати соціальний пакет для людей, які там живуть, мова йшла про бцдфівництво футбольних полів, спортивних майданчиків, асфальтування доріг і освітлення території. Сьогодні було дано доручення і вже з завтрашнього дня буде діяти ця комісія.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Документальний фільм про Віктора Гурняка

Далі депутати перейшли до порядку денного. Насамперед звернулися до Президента України та очільника Тернопільщини присвоїти звання Героя України посмертно із врученням Ордена “Золота зірка” айдарівцю Віктору Гурняку. Також депутати сьогодні вперше відкрито розглядали всі питання, що стосувалися земельного законодавства. Відповідно до розпорядження міського голови стосовно всіх земельних питань на сесію запрошують представників усіх заявників, виводиться фото- і відео- об’єктів на екран.