додому Новини Про вбитих медійників: у Тернополі відкрили виставку

Про вбитих медійників: у Тернополі відкрили виставку

406

“Війна ще не закінчилася”. Під такою назвою вже близько року в українських містах триває виставка. Експозиця розповідає про вбитих та закатованих від початку повномасштабної війни журналістів, операторів та фотографів. 11 липня її відкрили й у Тернополі. Більше про це далі.

Вони віддали своє життя, висвітлюючи війну та захищаючи країну на фронті. У Тернополі відкрили виставку, яка розповідає про загиблих під час повномасштабної війни українських та закордонних журналістів, фотографів та операторів. За даними Інституту масової інформації, 10-ох представників ЗМІ вбили під час виконання професійних обов’язків, шестеро з них – іноземці. Ще 53 медійники загинули як учасники бойових дій або ж унаслідок обстрілів чи катувань.

Серед загиблих на стендах і тернопільський журналіст Віталій Дерех. У 2014 році свої авторські стрічки в газеті він замінив на зброю. Воював добровольцем в батальйоні “Айдар”. З початку повномасштабного вторгнення вступив до 1-ї окремої бригади спецпризначення імені Івана Богуна. Брав участь у боях під Києвом, а згодом воював на Луганщині. Віталій Дерех ліквідував не одну одиницю ворожої техніки та не одного ворога. Але 28 травня 2022 року Віталій загинув внаслідок авіаційного удару поблизу Попасни.

Загалом, після 24 лютого росіяни скоїли більше пів тисячі злочинів проти медіа. Виставку “Війна ще не закінчилася” побачили вже у Полтаві, Львові, Києві, Одесі, Харкові та Вінниці. У Тернополі вона триватиме до 9 серпня.