додому Головні На Тернопільщині завершилась жнивна кампанія

На Тернопільщині завершилась жнивна кампанія

793
На Тернопільщині завершилась жнивна кампанія. Днями аграрії закінчили збір ранніх зернових культур. Вже обмолотили 1, 6 мільйонна тонн пшениці, ячменю та жита. А це на понад 400 тисяч тонн більше, аніж минулого року. Такий врожай не лише забезпечить продовольчі потреби області, але й дозволить експорт зерна за межі держави. Більше про результати жнивної кампанії нашого краю – далі.

Близько 2,5 мільйонна тонн. Такі цьогорічні результати валового збору зернових культур на полях нашого краю. Днями аграрії завершили жнивну кампанію 2023. У розрізі культур лише врожаю пшениці зібрали на 1,1 мільйонна тонн. Така кількість, переконують аграрії, не лише забезпечить продовольчі потреби області, але й дозволить експорт зерна за кордон.

Володимир Стахів, директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОВА, коментує: “Ячмінь – 419 тисяч тонн. Жито практично в нас не вирощується і окремі господарства 749 тонн вироблено. 290,7 тисяч гектарів зібрано і при урожайності 55 центнерів намолочено 1,6 мільйонна тонн”.

А це на понад 400 тисяч тонн більше, ніж минулого року. На таку кількість врожаю повпливали сприятливі погодні умови, адже посухи вдалося уникнути.

Сьогодні головною проблемою для аграріїв залишається логістика та експорт зернових та технічних культур.

Затрати аграріїв на матеріально-технічні ресурси цьогоріч зросли, але водночас, переконують, ціни на зерно залишились практично ті ж.