додому Новини З 28 квітня в Україні почали діяти нові правила платежів

З 28 квітня в Україні почали діяти нові правила платежів

2096

Від сьогодні, 28 квітня в Україні почали діяти нові правила платежів. Так, якщо здійснювати перекази на суму від 5 тис. грн, клієнтам потрібно буде пройти обов’язкову ідентифікацію. Водночас зміни не торкнуться оплати комунальних платежів, оплати кредиту і зняття коштів зі свого рахунку.

Наголошується, що нововведення запроваджуються в межах набрання чинності закону про запобігання і припинення легалізації (відмивання) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування поширення зброї масового знищення. Але для більшості банківських клієнтів нововведення будуть не помітні, – запевняють банкіри.

Наприклад, якщо ви надсилаєте гроші через банкомат і перед тим вставляєте в нього свою карту, ви вважаєтеся ідентифікованим клієнтом, оскільки при отриманні банківської карти ви вже надавали паспортні дані та індивідуальний податковий номер.

На що поширюється?

Із 28 квітня, якщо сума перевищує 5 тисяч гривень, не можна буде анонімно:

  • надсилати грошові перекази без відкриття рахунку;
  • поповнювати рахунки інших людей;
  • поповнювати рахунки у платіжних терміналах;
  • платити за отримані товари або послуги, якщо переводите кошти на рахунок (наприклад, доставка з післяплатою)

Тобто всі ці операції можна буде й далі виконувати, просто з ідентифікацією своєї особи. При цьому надавати документи про походження коштів потрібно тільки, якщо сума перевищує 400 тисяч гривень (раніше було 150 тисяч гривень). Разом з новими правилами у банків з’явилися нові можливості. Зокрема, можливість віддаленої верифікації клієнта — як повної, так і спрощеної.