додому Новини Документальні фільми на різні теми показуватимуть у бібліотеках Тернополя

Документальні фільми на різні теми показуватимуть у бібліотеках Тернополя

1531

Документальні фільми на різні теми показуватимуть у бібліотеках Тернополя. Сьогодні у нашому місті презентували так званий Доку-клуб – Кіноклуб фестивалю Docudays UA при Тернопільській кінокомісії. Тернополяни вже переглянули першу стрічку. Згідно з планами організаторів, документальні фільми щомісяця показуватимуть у різних книгозбірнях міста.

Доку-клуб. Таку назву отримав кіноклуб фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. З’явився він у Тернополі за сприяння місцевої Кінокомісії.

Вона вже кілька років працює над кінематографічною інфраструктурою не лише у Тернополі, а й Україні. Завдяки цьому наше місто за темпами її розвитку є одним із національних лідерів та входить у трійку міст, де продають найбільше квитків на українські фільми.

Доку-клуби – це крок, який робить кіно ще ближчим до людей. Один із майданчиків, де відбуватимуться зустрічі кінолюбителів, стануть бібліотеки.

– Робота на стику бібліотек і кіно – це є одна з можливостей поширити, дати можливість людям не тільки в обласних центрах, де є кінотеатри, але й в маленьких містечках, селах, районних центрах отримати свіжі кіноновинки, оцінити фільми різних жанрів, – пояснює голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра.

У доку-клубах показуватимуть фільми, запропоновані фестивалем Docudays UA. Адже під час мандрівок населеними пунктами їх має змогу переглянути обмежене коло людей. Фільми захищені авторським правом, у вільному доступі їх немає. Всього ж, запевняють організатори, у них є змога продемонструвати близько сотні документальних стрічок.

Першою в рамках доку-клубу у Центральній міській бібліотеці показали стрічку “Євромайдан. Сос”. Фільми демонструватимуть у бібліотеках міста, а також інших закладах, які зацікавляться форматом такого кіноклубу.