додому Новини День матері: звідки прийшла традиція святкування

День матері: звідки прийшла традиція святкування

498

У другу неділю травня в Україні відзначають День Матері. Ініціатива зробити це свято загальним походить зі США. 1872 року американка Джулія Ворд виступила з ідеєю, що День Матері – це день єдності матерів у боротьбі за мир у всьому світі. Але широкої підтримки вона не отримала.

У 1907 році інша американка, Анна Джарвіс, знову повернулася до цього питання. Вона написала листи до держустанов з пропозицією присвятити один день у році найближчим людям у житті кожного – матерям. Жінка зробила це в пам’ять про свою померлу маму.

У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь всіх американських матерів. Тоді ж до святкування приєдналися інші країни.

В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше.

У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати мам. Отже, перший День матері святкували українці з діаспори. Однак уже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська.