додому Новини Від завтра електронні сигарети – заборонені: що це означає?

Від завтра електронні сигарети – заборонені: що це означає?

456
З 11 липня заборонять рекламу та виробництво електронних сигарет. Від завтра набувають чинності норми Закону №1978, які вносять чимало змін до антитютюнового законодавства.
Що це означає:
реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них – заборонена. Штраф за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років – 1020 грн, а у разі порушення повторного терміну – 10 200 грн.
Відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагріву в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок.
Водночас електронні сигарети можна буде придбати ще рік, до 11 липня 2024 року.
Продавці мають право розпродавати залишки. Такі нововведення покликані захистити здоров’я дітей, уберегти їх від початку куріння та зменшити поширеність куріння серед молоді.
«Саме внаслідок ароматичних добавок та агресивної реклами електронних пристроїв для куріння в Україні кожна п’ята дитина у віці від 13 до 15 років курить е-сигарети. Це катастрофічні цифри!», – зазначив експерт антитютюнового руху, виконавчий директор ГО «Центр громадянського представництва «Життя» Дмитро Купира.
Разом з рекламою забороняється стимулювання продажів е-сигарет, рідин до них та пристроїв для нагрівання тютюну: їхні виробники не зможуть бути спонсорами жодних заходів чи спільнот. Забороняється безоплатна роздача та обмін таких виробів, адже такі дії мають на меті покращення впізнаваності брендів. Не можна буде продавати електронні пристрої для куріння у наборах з іншими товарами.
Реклама під час розважальних заходів, на транспорті, в інтернеті тепер також поза законом. Порушення вимог закону каратиметься штрафом 30 тисяч гривень за кожен факт реклами на окремому рекламному носії або кожний окремий захід з метою стимулювання продажу.
У разі повторного порушення протягом року — штраф сягатиме 50 тисяч гривень. Щодо продажу ароматизованих сигарет або рідин до е-сигарет зі смаками, то через рік штраф за це становитиме 20 тисяч гривень.
Контролюватиме дотримання заборони реклами та правил маркування тютюнових виробів Держпродспоживслужба.