Незабаром у Тернопільському Архикатедральному соборі відкриють туристичні маршрути підземеллями та вежами храму. Цей храм – архітектурна пам’ятка державного значення, тому для будь яких реконструкцій потрібен відповідний дозвіл. Півтора року тривали усі підготовчі процеси і уже незабаром тернополяни та гості міста зможуть прогулятися підземеллями собору.
У Тернопільському Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Присвятої Діви Марії УГКЦ відреставрують підземелля та фасадні вежі. Такий туристичний маршрут незабаром відкриється для тернополян та гостей міста. Загалом приміщення тернопільської катедри збудоване ще у 80-х роках 18-го століття. На той час це був Домініканський костел.
Під час Другої світової війни храм розбомбили, а відреставрували вже у післявоєнні роки. Правда, тоді архітектори спростили варіант реконструкції і дещо відійшли від первинного вигляду собору. Наразі настоятелі церкви залучили фахівців і планують надати собору автентичний вигляд: відреставрувати фасадні вежі, зробити оглядовий майданчик на найвищому куполі храму та облаштувати підземелля. Загалом на реалізацію цього проекту потрібен не один рік.
Реконструювати першу вежу почнуть уже з весни 2017-го року і до того чаус, поки будуть тривати ремонтні роботи – для відвідувачів буде складений тимчасовий маршрут.
– Тимчасовий маршрут буде включати можливість відвідати підземелля і можливість облаштувати оглядовий майданчик, але не на найвищій точці на куполі, а на проміжній терасі під вежами, – розповідає доктор східних церковних наук, синкел з питань стратегії і розвитку Тернопільсько – Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Віталій Козак.
Наразі кошторис всього проекту реконструкції собору ще не складений. Та відомо, що вартість реставрації однієї фасадної вежі ( разом із матеріалом) буде становити близько 40 тисяч євро. Церковнослужителі храму кажуть, що плановані екскурсії не будуть заважати парафіянам, бо проходитимуть у позаслужбовий час.
Загалом такий туристичний маршрут у Архикатедральному соборі відкриє відвідувачам нові цікаві моменти з історії не лише храму, а й всього Тернополя, адже стіни підземелля будуть оформлені світлинами місцевих фотографів-краєзнавців.