Відкриттям меморіальної дошки вшанували загиблого у АТО українського фотокореспондента, айдарівця Віктора Гурняка. Пам’ятну табличку з його ім’ям облаштували на фасаді Тернопільського технічного коледжу, де колись навчався Віктор.
Віктор Гурняк був активним пластуном, засновником фотоагенції LUFA, позаштатним фотокором Reuters, Insider, та УНІАН. Він не зміг залишатися осторонь подій в Україні, і коли настала потреба – пішов захищати Батьківщину зі зброєю в руках. У жовтні 2014 року, вивозячи поранених із поля бою, Віктор Гурняк загинув, залишивши сумувати батьків, дружину й маленьку донечку, та всіх, хто мав честь його знати.
– Як журналіст, волонтер був на Майдані, потім поїхав в Крим, коли почалися зелені чоловічки він в Криму був, з айдаровцями багато зустрічався і потім всі разом з Айдаром пішов на Схід. Довгий час він був як волонтер, потім він вже був прийняв, тут в Тернополі не давали йому направлення, він не був воєннослужащим, він прийняв в Слов’янському районі присягу і став солдатом. І в 32 блокпості він, попали вони в оточення, шість днів були в оточенні і так він тоди загинув, – пригадує тато Віктора Гурняка Петро Гурняк.
Аби вкотре довести, що смерть Віктора Гурняка не даремна, на шану героя у Тернополі відкрили меморіальну дошку, яку встановили на фасаді Технічного коледжу, де вчився Віктор.
– Я вчила Віктора Гурняка української мови і літератури. Він зразу вирізнявся серед інших студентів, він був надзвичайно активний, він був надзвичайно творчий і, водночас, якийсь був такий і поміркований і спокійний. Своїм прикладом він завжди запалював інших. Віктор завжди був ініціатором таких добрих справ, він завжди організовував поїздки, походи, він завжди ініціював в наш музей репресованих, ми часто ходили зі студентами в цей музей. І навіть не хочеться вірити, що його немає серед нас, – говорить викладач Технічного коледжу ТНТУ Галина Шот.
На відкриття пам’ятної дошки з ім’ям Віктора Гурняка прийшли студенти й викладачі коледжу, представники влади, рідні й близькі хлопця.
– Віктор був тою феноменальною людиною, який попри якісь свої чортики, навіть тут в коледжі багато згадалося, що ми виробляли, він завжди ставив своє позаду чийогось. Він насправді може бути таким прикладом тої жертовності. В 2002 році він склав пластову присягу на вірність Богові і Україні і там є такий пунктик “допомагати іншим”, от і насправді він постійно допомагав іншим. Він жертвував своїм часом, він жертвував своїм часом з своєю донечкою, з дружиною і він хотів, щоб ця Україна була інша, – говорить друг Віктора Гурняка Назар Зелінка.
В один голос промовці казали: Віктор Гурняк справжній сучасний Герой України, життя якого є подвигом, вартим наслідування.