додому Головні Тернопільщина знову з телебаченням. Чи надовго?

Тернопільщина знову з телебаченням. Чи надовго?

885

Питання відключення від енергопостачання головної станції Тернопільської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення в Лозовій Тернопільського району сьогодні розглянули на обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Заступник голови облдержадміністрації дав доручення звернутись з цього приводу у Фонд держмайна, в “Укренерго” і до правоохоронців. Нагадаю, у четвер, 26 лютого, пообіді без телебачення залишилася уся Тернопільщина через вимкнення світла на передавальній станції у Лозовій. Сигнал отримували тільки власники супутникового телебачення і деяких кабельних операторів. Енергетики у Тернопільської філії Концерну вимагають попередню оплату послуг. Окрім телебачення область на півдня залишилися також без системи екстреного оповіщення і спецзв’язку МВС та СБУ. Близько 21-ї години 26 лютого енергопостачання на головній станції відновили.

– Це безвідповідальна позиція “Тернопільобленерго”. У зв’язку з цим в нас відбулася розмова з керівником. В мене є ряд пропозицій і доручень в рамках нашої комісії, – вважає заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

На засіданні комісії заступник голови облдержадміністрації доручив: підготувати лист на адресу Фонду держмайна щодо збору акціонерів і зміни управлінської практики “Тернопільобленерго”. Також влада звернеться в “Укренерго” з проханням врегулювати закуплівлю електроенергії і розрахунок за послуги. Правоохоронцям доручать дати оцінку діям тернопільських енергетиків.

– На Сході телевізійні вежі охороняються нашими бійцями від сепаратистів, а тут виходить так, що нам навіть диверсантів не треба для того, щоб позбавити населення змоги отримувати інформацію про те, що відбувається в нашій державі. Вважаю, що це неправильно і безвідповідально, – каже Леонід Бицюра.

Більше обговорення не було. Розгляд цього питання зайняв близько п’яти хвилин. Генеральному директору телеканалу TV-4 висловитися на засіданні комісії не дали.

– Обленерго  – 51% є в державній власності. Це було зроблено не по державницьки, а якщо там є і бізнес-інтереси, то це було і не по бізнесовому, бо бізнес потребує обговорення, вирішення проблем, а не просто взяти і кнопку вирубити і всі стали заручниками. Це є неправильно. Я очікувала якихось висновків, я очікувала обговорень, щоб і людям розказати, і самому зрозуміти, але і в нас тут також ніякої реформи немає, – говорить генеральний директор телекомпанії TV-4 Юлія Винокур.

Як вирішити проблему і чи не повториться подібне надалі? На засіданні обласної комісії з надзвичайних ситуацій відповідей на ці питання ми не отримали.

– Цілі великі хати, такі як ОДА, СБУ, до яких я вчора телефонували і мені пояснювали, що це не їхня компетенція інформаційна безпека. Якщо буде якась проблема щодо забезпечення інформаційної безпеки, а це не проблема, тоді вони будуть займатися. Купу людей, а відповідальних немає. Відповідальність – це не тільки нагородження і прийняття рішень, а це і покарання. Я, можливо, категоричні речі говорю, але нам треба думати, щоб це не повторилося, які шляхи. А от що тут сказали – подавайте якісь пропозиції. Ми їх тут обговоримо. А де ще обговорювати, якщо є комісія, де обговорювати, де почути інших? Це не правильно, так працювати не можна. Це також вчорашній день, – переконана Юлія Винокур.

На Тернопільщині через відключення телебачення 26 лютого люди почали панікувати. Протягом всього вечора не змовкав телефон в редакцію із запитанням: “Невже в країні ввели воєнний стан”. Лише ввечері 26 лютого на передавальній станції в Лозовій енергопостачання відновили. Директор Тернопільської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення пояснює: між філією та обленерго існує договір про попередню оплату за використану енергію. Проте філія попередньо оплачувати не може, бо з ними замовники розраховуються вкінці місяця після отримання послуг. Оплата йде не через філію, а з Києва. Державне підприємство Концерн РРТ в складних економічних умовах не має можливості здійснювати авансову проплату.

– Про відключення вони попереджали за три дні так як вказано в договорі. Ми повідомили Концерн РРТ про те, що готується віключення. У зв’язку з тим, що грошей в Концерні немає, то оплата за поточний місяць не проведена. В 70% областей України розрахунки ще не проведені за січень місяць, а є області, в яких заборгованість ще є і за грудень. В нас тільки за поточний місяць, – розповів директор Тернопільської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Роман Макар.

Роман Макар каже, в таких умовах працюють філії Концерну РРТ по всій країні, проте подібного прецеденту ще не було ні на Тернопільщині, ні загалом в державі. Телефоном директор товариства з енергозбуту “Тернопільобленерго” Сергій Оляніцький розповів, що тернопільська філія концерну РРТ має розраховуватись за спожиту енергію по-декадно і робити це наперед, проте цього разу передплати немає. ВАТ “Тернопільобленерго” закуповує електроенергію теж на перед, тому концерну Радіомовлення, радіозв’язку та телебачення на поступки не пішли.