додому Новини Як позбутись настирливих “кровопивць”: запахи, які відлякують комарів

Як позбутись настирливих “кровопивць”: запахи, які відлякують комарів

1869

Однією з найбільш дратуючих речей влітку є поява комарів. Вони дуже люблять запах тіла людини і відчувають його за кілька метрів. Укуси цих комах залишають на шкірі сліди, почервоніння, створюють дискомфорт та неприємне свербіння. Але є кілька натуральних засобів, які на деякий час відганяють комарів.

  1. Запах хвої. Щоб змусити комарів полетіти геть, треба розкласти ялинові або соснові голки в різних місцях. Для підсилення запаху можна підпалити кору і голки хвойних дерев на багатті. Крім цього, підійдуть і ефірні олії. Наприклад, кедра, сосни, кипариса, ялівцю або ялини.
  2. Також у вигляді ефірної олії можна використовувати евкаліпт. Він виділяє неприємний для комах запах.
  3. Висушене та свіже листя м’яти і меліси, або ж ефірна олія з них.
  4. Рослини, які мають яскраво виражені різкі запахи. Наприклад, лимонник, чебрець, черемха, полин, базилік, аніс і чебрець.
  5. Кориця. Вона має досить яскравий та виражений аромат, який добре відлякує комарів. Можна розчинити невелику кількість цієї приправи в теплій воді і поставити посудину з рідиною поблизу вашого ліжка або на підвіконня.
  6. Валеріана. Можна просто розмістити поряд з собою тканину, змочену в настоянці валеріани або в ефірній олії цієї рослини.
  7. Запах цитрусових фруктів. Це може бути лимон, апельсин, лайм або грейпфрут. Використовують як шкірку фруктів, так і їх сік для розпилення.
  8. Господарське мило має дуже неприємний для комарів запах. Потрібно натерти мило на терці і столову ложку отриманої стружки розчинити в склянці теплої води. Після того, як мило повністю розчиниться, отриманою рідиною треба обробити відкриті ділянки тіла.
  9. Дим. Запах диму від багаття добре відлякує комарів.