додому Новини У Тернополі до інтелектуального турніру “Natus Vincere” долучилося близько 350 учасників

У Тернополі до інтелектуального турніру “Natus Vincere” долучилося близько 350 учасників

415

На базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбувся вже сьомий інтелектуальний турнір “Natus Vincere” на кубок ректора. Цьогоріч до заходу долучилося 47 команд, а це близько 350 учасників із всього заходу України. Учні та студенти демонстрували вміння відстоювати свою позицію у дебатах і креативно вирішувати нестандартні завдання.

Вже не перший рік поспіль колектив юридичного факультету Західноукраїнського національного університету гуртує активну та цілеспрямовану молодь в межах інтелектуального турніру “Natus Vincere” на кубок ректора ЗУНУ. Юнаки та дівчата проявляють свої знання та ерудицію, натхнення і творчий підхід до вирішення непростих завдань. Цьогоріч це вже сьомі змагання.

“Цього року задіяно 47 команд. Це більше, ніж 350 студентів зі всієї Західної України. З Рівненської, Львівської, Тернопільської і Чернівецької областей. На даному турнірі висвітлені три секції: це право, міжнародне право і правоохоронна діяльність. Кожна школа мала можливість вибрати, в яку вони секцію хочуть потрапити”, – розповів Володимир Рацин, студдекан юридичного факультету ЗУНУ.

Змагання відбувається у три етапи. Перший – розминка.

Другий і основний етап – це дебати, у яких беруть участь три команди. Учасники методом жеребкування обирають тему. За три раунди кожна команда має можливість виступити у ролі доповідача, опонента, а також рецензента.

“Є певні теми, попередньо дані командам, які вони мали підготувати. До них підготуватися. І, відповідно, зараз вони перед журі, перед ведучими і секундантами будуть висвітлювати дані питання, в чому і будуть змагатися, хто з них розумніший. І третій турнір – мозковий штурм, на якому вже задіяні 12 команд”, – додав Володимир Рацин.
Мета турніру – сформувати у молоді інтерес до права та правоохоронної діяльності. А також залучити учнів і студентів до наукової діяльності.

“Надзвичайно важливо це робити офлайн, тому, що для студентів і школярів дуже важлива комунікація між собою. Тим більше, якщо вони оберуть юриспруденцію, то юрист повинен вміти говорити, висловлювати свої думки і дуже важливо, щоб вони вміли аргументувати свою позицію”, – зазначила Анастасія Мельничук, заступниця студдекана юридичного факультету ЗУНУ.

Усі команди отримали цінні подарунки, грамоти й подяки.