додому Новини Зовнішнє незалежне оцінювання-2018 відбуватиметься за новими правилами

Зовнішнє незалежне оцінювання-2018 відбуватиметься за новими правилами

946

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання-2018 стартує на початку лютого наступного року. Та підготовка до нього вже розпочалася. Тести ЗНО зміняться, повідомляють у Українському центрі оцінювання якості освіти. Зокрема, тестування з іноземних мов буде дворівневим і розшириться блоком аудіювання. 

Щорічно батьки і школярі ретельно відстежують новини, що стосуються зовнішнього незалежного оцінювання. Не дивно, що випускникам 2018 року вже сьогодні хочеться знати, до чого готуватися в найближчі півтора року, щоб без проблем вступити до вищого навчального закладу.

Починаючи з нового року, випускники 11 класів зіткнуться з черговими новинками в програмі і в процесі проведення ЗНО. Зміни будуть досить значними, тому не варто відкладати процес підготовки на потім, наголошують організатори.

– Якщо говорити про особливості тестування 2018 року, найперше треба сказати, що результати ЗНО із трьох предметів, з української мови, з історії україни і математики і третій предмет за вибором учасників, буде зараховуватись як державна підсумкова атестація, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань моніторингу якості освіти на ЗНО Юрій Шайнюк.

З переліку предметів ЗНО виключили російську мову. Про це йдеться у наказі Міністерстві освіти та науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Вже наступного року абітурієнти подаватимуть сім заяв на чотири спеціальності на місце державного та регіонального замовлень. До того ж, на контрактну форму навчання можна подавати необмежену кількість документів, розповідає пан Юрій.

– Є певні зміни у проведенні тестування із іноземних мов, зокрема буде введений третій зміст – аудіювання. Тобто розуміння мови на слух.

Таким чином,  збільшиться час проходження тестування з іноземних мов на півгодини. Відтепер використовуватимуться тести двох рівнів складності іноземної мови – Б1 та Б2, останній складатимуть випускники, які захочуть, аби їх результат зарахували як оцінку за іспит у школі, розповідає Юрій Шайнюк.

Учні та студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів будуть складати як випускні іспити на атестат про повну загальну середню освіту, так і державну підсумкову атестацію у формі тестів з української мови. Тому кількість учасників проходження ЗНО та кількість пунктів тестування збільшаться.

Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання з 2016 дійсний протягом трьох років, проте тестування з іноземної мови актуальне лише упродовж року. Майбутнім вступникам організатори обіцяють генеральну репетицію – уже традиційне пробне тестування. Воно відбудеться 24 березня з української мови і літератури. З історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та з іноземних мов – 31 березня.