додому Головні Зміни до генерального плану міста прийняли депутати Тернопільської міської ради

Зміни до генерального плану міста прийняли депутати Тернопільської міської ради

762

Зміни до генерального плану міста сьогодні прийняли депутати Тернопільської міської ради. Разом із ним затвердили цілий пакет документів. Це – план зонування, який розмежовує зони забудови, комерційної та соціальної діяльності, зони промисловості та інженерні мережі. Також було затверджено два детальних плани територій – мікрорайонів Північний та Пронятин.

Попередній генеральний план Тернополя був затверджений ще у 2010 році. Відповідно до законодавства, чергові зміни у цей документ можна вносити не частіше, аніж один раз у п’ять років. За цей час місто розвивається, змінюється: з’являються нові промислові чи соціальні об’єкти, житлові будинки, прокладаються інженерні мережі і ці всі зміни потребують відображення в основному містобудівному документі. 24 березня на чотирнадцятій сесії Тернопільської міськради було затверджено і прийнято зміни до Генерального плану. “За” проголосувало 26 депутатів.

– Сьогодні депутатами було підтримано рішення про прийняття Генерального плану. Зразу дано доручення внести зміни до Генерального плану, враховуючи ті зауваження, які були надані попередньо громадськими організаціями, політичними партіями, мешканцями Тернополя, або суб’єктами господарювання. Хочу наголосити на важливості прийняття цього рішення. Тому що, сьогодні по суті прийняли будівельну конституцію міста на наступні 5 років. Були враховані ті зауваження і пропозиції, які надавалися попередньо громадськими організаціями . Наша мета – максимально зберегти межі зелених насаджень і межі парків, зафіксувати їх і не дозволити більше хаотичної забудови, – говорить міський голова Тернополя Сергій Надал.

Крім того, на сесії міськради було прийнято рішення про зонування Тернополя і затверджено два детальних плани територій. Це мікрорайони Північний і Пронятин. Перед тим, як прийняти Генеральний план, у Тернополі впродовж місяця працювала спеціально створена комісія, до якої входили представники громадськості, депутати різних фракцій, які вносили свої пропозиції і побажання.

– Вважаю, що ми максимально врахували ці побажання. Ми пішли назустріч всім і цей Генеральний план є узгодженим документом між розробниками, між фахівцями, між громадськими активістами, між політичними партіями. Сподіваюсь, що він забезпечить успішну життєдіяльність і розвиток міста, – каже Сергій Надал.