додому здоров'я Жінки із групи ризику можуть пройти анонімне обстеження на ВІЛ-інфекцію

Жінки із групи ризику можуть пройти анонімне обстеження на ВІЛ-інфекцію

622

За темпами поширення ВІЛ-інфекції – Україна одна із лідерів у Європі. Осторонь вирішення цієї проблеми не залишається і Тернопільщина. Просвітницької роботою з профілактики ВІЛ-інфекції вже майже десять років займається Тернопільська міська громадська організація "Центр духовної та психологічної підтримки "Джерела". Завдяки їм у Тернополі жінки із групи ризику можуть пройти анонімне обстеження на ВІЛ-інфекцію.

Разом із фондом молодих лідерів з Америки "Джерела" започаткували проект, що має на меті підтримати і допомогти жінкам-наркоманкам, ВІЛ-інфікованим, жінкам, схильним до ризикованої поведінки. До проекту в цьому році залучено 160 жінок та 150 учасниць минулого проекту.

– Наша громадська організація працювала за таким проектом, аби допомогти жінкам, які є партнерами, дружинами споживачів ін’єкційних наркотиків, скажімо, або, можливо, мали якусь ризиковану поведінку. І ми цим жінкам допомагаємо тим, щоб довести їх до певної консультації, до лікаря. Працювати з ними може соціальний працівник, може психолог. В нас створена ініціативна группа, – розказує психолог Тернопільської міської громадської організації "Центр духовної та психологічної підтримки "Джерела" Олександра Ніздрань.

Ініціативна група "Штиль", а це переважно молоді психологи, соціальні працівники та волонтери, розробила спеціальні анкети-брошури, і пропонувала заповнити їх жінкам із груп ризику.

– Вона з тією брошуркою йде в облшкірдиспансер, вручає цю брошурку лікарю і може пройти безплатно анонімно обстеження. Коли вони вже прийшли обстеження, вони знов приходять до нас і також знов їм пропонується пройти анкету другий раз для того, щоб дізнатися, чи вони отримали нових знань і чи це на них якось повпливало позитивно, – каже волонтер Тернопільської міської громадської організації "Центр духовної та психологічної підтримки "Джерела" Вероніка Павук.

Після обстеження і повторного анкетування, жінки отримали мотиваційні набори із засобами гігієни і косметикою. Громадська організація «Джерела» була заснована матерями дітей, яких торкнулась проблема СНІДу.

– Заснована вона була в 2004 році, перший проект ми отримали з 2005 року з догляду та підтримки ВІЛ-позитивних людей і безпосередньо з ними працюємо по нинішній час, – розказує керівник Тернопільської міської громадської організації "Центр духовної та психологічної підтримки "Джерела" Тетяна Козарецька.