додому Новини З початку року на Тернопільщині зафіксували 91 випадок захворювання на кір

З початку року на Тернопільщині зафіксували 91 випадок захворювання на кір

1246

З початку року на Тернопільщині зафіксували 91 випадок захворювання на кір. В Одеській області недуга забрала життя п’яти дітей. У той час, коли в інших регіонах вирішили не допускати дітей до занять у навчальних закладах, якщо вони не вакциновані. У нашому краї, всі діти, без обмежень приступили до навчання. Проте чи всі вони прийшли на уроки? У перший день після канікул, в одній із місцевих шкіл побувала наша знімальна група, вона це і перевірила.

Перший день після двотижневих канікул – у 18 школі Тернополя людно.  Попри  те, що за словами медиків, на Тернопільщині критична ситуція із захворюваністю на кір, у цьому навчальному закладі присутні майже 100% учнів.

-Практично, деякі дітки ще такі, які десь ГРВІ хворіли на канікулах, звичайно, це за підтвердженням медичних працівників, то вони попередили класних керівників,  ну, або можливо ще є такі після канікул не з’явилися в школу, дзвонили, що ще не приїхали, не встигли добратися, – заступник директора з виховної роботи Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ОЛЬГА СТРУНЬ.

У вісімнадцятій школі більше шести сотень дітей. Майже половина із них – це учні 1-4-их класів. Аби хвороба не застала дітлахів зненацька, протягом дня їх оглядає медсестра.

-Зважаємо на висипку, на підвищення температури. Випадків кору, на даний час, у нас немає. Зараз ми оглядаємо дітей на педикульоз і коросту, – розповідає медсестра Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №18 ОКСАНА КОПИСТИНСЬКА.

 

Показник захворюваності на кір у нашому краї почав набирати обертів ще із червня 2017 року. Проте із приходом 2018, кращою статистика не стала. Із нового року на Тернополілі зафіксували 91 випадок кору. Найбільше хворіють ним у Тернополі, Чотківському та Бучацькому районі. В Одесі та Львові є смертельні випадки. І хоча інфекцію вважають дитячою, протягом останніх років, хворіють нею і дорослі. Першим проявом недуги є аж ніяк не висипка, а ознаки, які, в основному, зустрічаються під час вірусних або застудних захворюваннях.

-Підвищенням температури тіла до фебральних цифр, вираженими катаральними проявами: нежить, кашель, явище кон’юктивіту, світлобоязнь, погане самопочуття, – каже завідувач інфекційного відділення КНП “Тернопільська міська комунальна лікарня”, – завідувач інфекційного відділення КНП “Тернопільська міська комунальна лікарня” ОЛЬГА ДИВОНЯК.

Вже за 4 дні, у хворих з’являєтья висипка: спочатку на обличчі, переніссі, за вухами, а пізніше – на руках, тілі та ногах. Однак, лікарі запевняють, якщо дитина вакцинована, то у такому разці, недугу побороти легше.

-Згідно календаря щеплень, які є діючими на теренах України, щепленя діти повинні проходити в 1 рік і в 6 років. В один рік, це вакцинація, в 6 років – ревакцинація. Вакцина комбінована: проти кору, паротиту і краснухи. Переноситься дуже добре, – каже завідувач інфекційного відділення КНП “Тернопільська міська комунальна лікарня” ОЛЬГА ДИВОНЯК.

Якщо ж за якихось обставин дитина не пройшла у певному віці вакцинацію, щепитись можна і нині, зепевняє медик.
-Вона може вакцинуватися, скільки їй. Ну, в такому віці, як вона є і через місяць повторно робити ревакцинацію від кору, паратиту, краснухи. В поліклініці, по всіх філіалах є вакцинальні кабінети і вони працюють у такому режимі, що щеплення проходять кожен день. Вакциною область забезпечена, це вакцина бельгіського виробництва “Пріорікс”. У достатній кількості, всіх бажаючих можна зцепити, – каже завідувач інфекційного відділення КНП “Тернопільська міська комунальна лікарня” ОЛЬГА ДИВОНЯК.

У деяких областях України, зокрема і в столиці прийняли ріщення не допускати до занять у навчальних закладах дітей, які не мають щеплень проти кору або відповідної довідки лікаря. Питання такої термінової вакциинації піднімали і у нашому краї, проте його так і не затвердили.