додому Новини З 1 липня цього року в Україні можуть зникнути ЖЕКи

З 1 липня цього року в Україні можуть зникнути ЖЕКи

715

vlcsnap-2016-04-08-17h47m52s499З 1 липня цього року в Україні можуть зникнути ЖЕКи. Такі вимоги чергового етапу реформи житлово-комунального господарства України. Українці будуть вимушені створювати ОСББ, або самостійно обирати собі так званого «управителя» будинку. Міська влада вже анонсує підготовчі заходи, проте обіцяє залишити незмінним принцип оцінки роботи комунальників.

З 1  липня цього року, згідно закону “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, навіть саме поняття ЖЕКу поступово зникатиме з вжитку українців. З цього дня усі будинки повинні або створити власні ОСББ, або обрати собі керуючу компанію.

– З 1 липня 2016 року мешканці багатоповерхівок зобов’язані або утворити об’єднання співвласників, або управителя будинку, який виконує роботу по отриманню, прибиранню. Якщо цього не буде зроблено, тоді органи місцевого самоврядування своїм рішенням на конкурсних основах призначають відповідне підприємство, яка буде займатись утриманням цього житлового будинку, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Проте, сьогодні міста України не готові до таких різких змін. Проблема навіть не у міських службах, а у малій поінформованості самих городян. У першу чергу бракує досвіду, інформації про те, як саме потрібно обирати обслуговуючу компанію, як її змінити, якщо послуги будуть незадовільними. Тому з ініціативи міського голови Сергія Надала, планують проводити заходи з інформування населення. Цього місяця запрацює ресурсний центр для ОСББ, відкриють інформаційний пункт з питань енергоефективності. Будуть проводитися окремі навчально-інформаційні семінари, де людям розповідатимуть про те, які переваги має ОСББ, як обирати управителя будинком. Планують також розпочати курси для самих управителів будинків.

– Зараз, протягом березня-квітня, ЖЕКи зобов’зані провести звітування в кожному будинку і розказати, скільки грошей зібрали і на що витратили. І власне під час цього звітування вони зобов’язані спитати думку мешканців будинку: чи мешканці хочуть працювати з ними, чи вони будуть наймати іншого управителя, – каже Сергій Надал.

У випадку, якщо мешканці не створюватимуть ОСББ і не оберуть управителя, тоді залишаються у свого балансоутримувача. Наразі в Тернополі вже є понад 360 ОСББ.