додому Новини Як жити з новими цінами? Блог Богдана Боденчука

Як жити з новими цінами? Блог Богдана Боденчука

650

circle Журналістка з Тернополя, Зоряна Биндас, проводить експеримент пов’язаний із  збільшенням цін. Вона робить спробу прожити на мінімальну зарплату, встановлену в Україні(1218 гр). Зоряна  тратить кожного дня не більше 40 гривень. Наприклад, молодий вчитель, з 5 річним стажем роботи, що має ставку 18 годин, отримує місячну зарплату 1616 гр. Якщо ж поділити заробітну плату на 31 день, то виходить, що його бюджет на день складає 52 гр.

Я, як і майже кожний українець, відчув стрімке зростання цін. Із зростанням долара ціни піднялись не тільки на імпортні товари, але і на українську продукцію. Це пов’язано із маніпуляцією підприємців, що стараються продати свою продукцію дорожче, користуючись ситуацією в країні.

З 1 квітня зростуть ціни на газ, вже зросла вартість проїзду у транспорті, ціни на продукти харчування, але при цьому в бюджеті України не передбачається збільшення пенсій, та зарплат. Виникає питання, як прожити пенсіонеру, студенту, чи людині, що живе тільки на одну, майже мінімальну, зарплату?

Зрозуміло, що в час, коли в країні відбуваються військові події, потрібно затягнути пасок, але влада затягує зашморг на шиї середньостатистичного українця. За даними соцопитувань лише третина українців готова терпіти труднощі, за умов «реформ, що згодом покращать наше життя», але 29% населення не погоджуються на зниження рівня життя. Куди далі знижувати, якщо воно зараз і так для багатьох стає просто нестерпним.

Українці давно звикли пристосовуватись до усіх труднощів життя. Якщо взяти мінімальну зарплату в країнах Європи, то найменша вона в Болгарії, від 123 євро, в Португалії, Греції, Іспанії, від 500 до 1000 євро, Ірландії – 1462 євро, Бельгії – 1387 євро. Нам до таких зарплат ще чекати довго і прийдеться пройти непопулярні реформи, подолавши всі перешкоди.

Багато людей знаходять вихід із ситуації вже зараз, починають економити на транспорті, не купують дорогі речі, перестають витрачати гроші на розваги, але обмежувати себе постійно важко, тому кращим способом буде не економити, а починати шукати додатковий дохід. Криза завжди виводить із зони комфорту, тому це буде одним із поштовхів знайти додаткову роботу.

Якщо дивитись на реалії сьогодення, чесно зізнаюсь, якби я жив тільки на 52 гривні в день, мені б цієї суми не вистачило. Бо прожити тільки на одну крихітну зарплатню в наш час аж ніяк нереально. Якщо порівняти зарплату вчителя, що працює на державній роботі і зарплату офіціанта в столиці, який працює на приватного підприємця, то задумуєшся, для чого було потрібно закінчувати магістратуру.

Кажуть, не в грошах щастя, згоден, бо це звичайні папірці, яким ми самі надали ціну. Ми витрачаємо свій час, свої сили, щоб заробити гроші, які згодом потратимо на певну покупку, чи відпочинок. Хтось скаже: «Без грошей ти не поїдеш у подорож», я відповім: «Поїду, тільки не потягом, а автостопом». Завжди є вихід із ситуації, головне мати ціль, а досягнути її можна. Все залежить від нас. Тому, в нелегкий для країни час, замість того, щоб критикувати, потрібно навчитись жити по новому.
Богдан Боденчук