додому здоров'я Як уникнути хвороб очей говоритимуть у програмі “Вдалий вибір”

Як уникнути хвороб очей говоритимуть у програмі “Вдалий вибір”

1119

В Україні хвороби очей посідають IV місце у структурі захворюваності. Щороку додається близько 13 тисяч людей з порушенням зору. Найчастіше очні хвороби виникають у дітей та підлітків. Впродовж останніх трьох років рівень поширеності захворювань очей у дітей зріс майже на 16%. Фахівці наголошують: профілактичні огляди у офтальмологів – необхідні.

Діапазон очних хвороб досить великий, а найчастіше причиною погіршення чи втрати зору є спадковість, травми очей. Більшість захворювань очей, які призводять до сліпоти і слабозорості, зокрема, (глаукома, катаракта, хвороби сітківки, зорового нерва) практично нічим не проявляються, протікають без болю. Проявившись раз, вони самовільно  ніколи не зникають, без лікування швидко прогресують. Тому профілактичні огляди у офтальмолога надзвичайно потрібні, кажуть фахівці. На відміну від дорослих, зорова система дитини перебуває в постійному розвитку. Тому лікування очних захворювань у дітей носить комплексний характер і підбирається для кожного маленького пацієнта індивідуально з врахуванням особливостей його очей.

– Маленьких дітей також необхідно перевіряти, якщо мама бачить, що щось не те , чи біла зіничка, чи дитина косить. Є методи обстеження і до трьох рочків, після трьох рочків ми вже можемо лікувати цю дитину, – розповідає завідувач спеціалізованого офтальмологічного санаторію Неля Мартинюк.

Якщо людина швидко втомлюється при роботі з комп'ютером, фахівці радять робити вправи.

– Якщо людина втомлюється біля комп'ютера, потрібно відірватися від комп'ютера, легенько собі помасажувати око, часто поблимати, поморгати, коли людина блимає, око краще зволожується відповідно стає краще, можна поробити вправи, вверх, вниз, вправо, вліво, за годинниковою стрілкою, проти годинникової стрілки. Це все допомогає відволіктися від компютера, подивитися вдаль, за вікно, що там робиться, вдаль, а потім можна мітку поставити собі на вікні, дивитися далеко, а потім переводити погляд на мітку. Такі невеличкі вправи можуть допомогти при роботі з комп'ютером, – каже Неля Мартинюк.

Ці вправи, каже Неля Мартинюк, варто робити починаючи з шкільного віку до 40 років, єдина умова, – виконувати їх потрібно регулярно. Про те як вберегти зір, поради кваліфікованих фахівців, корисні вправи для очей, які ви можете робити щодня, про особливості санаторного лікування дивіться у програмі "Вдалий вибір" на телеканалі TV-4. Прем'єра у п'ятницю, 28 грудня, о 20:40.