додому здоров'я Як просувається медична реформа на Тернопільщині, прозвітували обласні чиновники

Як просувається медична реформа на Тернопільщині, прозвітували обласні чиновники

1123

Ще у жовтні український парламент ухвалив медичну реформу. Фахівці продовжуть вносити ясність щодо змін, які стосуються медичного обслуговування українців. Як просувається медична реформа у нашому краї, звітували чиновники.

– Держава гарантує оплату медичної послуги, із урахуванням також і лікарських засобів, – говорить голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Вже більше п’яти років в Україні не працює програма “Виїзна стоматологія”

На те, щоб лікування фінансувала держава, українці чекали давно. Деларована безкоштовна медицина уже давно стала платною. І ось, у жовтні парламент ухвалив медичну реформу, яка має забезпечити лікування українців за кошти з держбюджету. Проте сповна нововведення діятиме вже з наступного року. Для цього у лікарів Тернопільщини вже з’явилися комп’ютери з Інтернет-підключенням. Це дозволить працювати над створенням електронної системи реєстру пацієнтів у нашому краї.

-Це перший крок, найважливіший, який нам треба було провести. І ми на протязі цього року працювали над червоним і зеленим реєстром пацієнтів, – каже начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук.

До, так званого, червоного реєстру потраплять всі пацієнти окремої медичної структури чи лікаря. Який саме сімейний лікар буде вашим — обрати можна на власний розсуд.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Онкохворі Тернопільщини без тромбоцитів – зламався єдиний в області клітинний сепаратор крові

– Сьогодні є сайт управління охорони здоров’я, де пацієнт може ознайомитися з усіма сімейними лікарями, які сьогодні працюють у Тернопільській області, – каже Володимир Богайчук.

Згодом пацієнт та лікар складають договір, і вже тоді людина потрапляє до зеленого реєстру. Підписання угоди зобов’язує до відповідальності обох сторін. Якщо медик запланував обстеження на конкретну дату, а пацієнт не з’явився – тоді хворий лікуватиметься за власні гроші. Оскільки такий формат новий для українців, паралельно із електронним реєстром працюватиме також і паперовий.