додому Новини Всесвітньовідомий Йог — взірець досконалості *блог Володимира Сови*

Всесвітньовідомий Йог — взірець досконалості *блог Володимира Сови*

1788
sova
Володимир Сова, керівник йога-студії “Нітайгор”

На початку року ми відсвяткували день народження Великого Йога, без перебільшення, найвідомішого у світі. Годі й знайти людину, котра не чула його імені бодай раз. Ви теж про нього знаєте та, переконаний, святкували. Але, можливо, вам і на думку не спадало, що він справжній йог.

Трохи натякну — звати його Ісус. Ні. Насправді це велика підказка. Ви, мабуть, здогадались про кого я веду мову. Так, це Ісус Христос! А, бачу здивування на вашому обличчі. Гаразд, тепер поясню докладніше.

На жаль, переважна більшість людей неправильно розуміє або взагалі не знає суті вчення Господа Ісуса Христа. Тим паче, їм не відомо що таке йога. Спробуємо це з’ясувати.

Більше 2000 років тому народився Ісус Христос. У нього було 12 учнів (точніше, 11, бо один з них виявився зрадником), які слідували його настановам і допомагали йому. А інші люди лише слухали те, що Ісус говорив, але не застосовували це вчення у своєму житті, а продовжували жити як і раніше. На превеликий жаль, зараз людей теж не приваблює його наука. Натомість їхню увагу привертають ті, хто “дивують і вражають” — всілякі екстрасенси, ворожки, мольфари, цілителі. У цьому можна пересвідчитись, подивившись телевізор чи почитавши оголошення в газеті. Зазвичай вважають, що Господь Ісус Христос зцілював, творив дива та обіцяв спасіння – ось чому він прийшов в цей світ. Хоча, відповідаючи на запитання щодо того, що є найголовнішим в його науці, сам він стверджує:

пп

Полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм і всією душею твоєю і всім розумінням твоїм. Це перша і найбільша заповідь. А друга подібна до неї: Полюби ближнього твого, як самого себе…

Євангеліє від Матвія, 22.37-39

Часто, забуваючи про першу настанову, розповідають лише про любов до ближнього, як до самого себе. Тому люди намагаються “любити” себе, використовуючи так зване позитивне мислення або інші техніки, які повністю суперечать вченню Ісуса. Хоча він наголошує, що доки у людини немає любові до Бога, вона не може когось полюбити, позаяк чиста любов приходить від Нього.

Отже, тільки коли в нас є, заснований на любові, зв’язок з Богом, то ми під’єднані до джерела і любов наповнює нас. 

Як правило, люди гадають, що суть йоги — навчитися сидіти з перехрещеними ногами та заплющеними очима, утримуючи спину прямо, й ні про що не думати; або стояти на голові, закласти ногу за голову чи дихати певним чином. І це в кращому випадку. Я вже не кажу про гіпнотизування змій, ковтання леза меча або лежання на цвяхах. Таке можна побачити в цирку, по телебаченню чи в інтернеті, де так званого йога зображають артистом розважального жанру.

Слово йога означає “зв’язок”, “єднання”, “союз” з Богом. Патанджалі, автор “Йога-сутр”(древніх текстів, записаних в 2 столітті до н. е.), у яких викладено основи йоги, говорить: насамперед ми повинні позбутись неправильних уявлень щодо йоги, а саме, що вона є фізичними чи дихальними вправами.

Насправді йога — це безперервні стосунки з Богом; єдність душі та Верховної Душі. Й процес досягнення такого стану теж називається йогою.

Дане вчення не є унікальним. Господь Ісус Христос теж навчає цьому. Він каже: “Якщо ти знаєш мене, то знатимеш і мого Отця. Те, що роблю я, робить Він. Те, про що думаю я, — це те, про що думає Він. Чому? Бо між нами існує зв’язок. Його і моя воля — нероздільні. Наші волі — поєднані.” Це досконала йога. Тому, Ісус Христос — Досконалий Йог. Він зв’язаний з Верховним Господом чистими, сповненими любові стосунками.

Справжнє значення йоги полягає в тому, що воля індивідуальної душі добровільно підпорядковується волі Верховної Душі. Отож, якщо ми полюбимо Бога, то не на словах, а на ділі станемо послідовниками Ісуса Христа. Іншими словами, справжніми йогами.

Здавна люди в Україні, особливо в сільській місцевості, вітаються: “Слава Ісусу Христу!” та чують у відповідь  “Слава навіки!”, в такий спосіб прославляючи Божого Сина. А під час свят, наприклад, різдвяних: “Христос народився! Славимо його!” і співають: “Ой, радуйся, земле, Син Божий народився…”

Цікаво, що навіть зараз у деяких країнах, які не є традиційно християнськими, зокрема в Індії, Господа Ісуса Христа шанують як істинного представника Бога(гуру, тобто духовного вчителя) та святкують день Його появи в цьому світі (Різдво).

До речі, те, що називають йогою в спортивних клубах, фітнес-центрах, йога-студіях насправді є хатха-йогою. Це дійсно фізичні та дихальні вправи. Детальніше про неї поговоримо згодом.

Дозвольте завершити розповідь саме таким традиційним українським привітанням:

Слава Ісусу Христу! Слава навіки!