додому Новини Влада у Тернополі може делегувати деякі свої функції громадським організаціям

Влада у Тернополі може делегувати деякі свої функції громадським організаціям

949

Психологічна реабілітація учасників АТО, підтримка дітей, позбавлених батьківського піклування, соціалізація людей похилого віку, боротьба із бездомністю – ці та багато інших функцій мала б виконувати влада. Але чи реалізовує вона їх якісно? Вирішенням може стати соціальне замовлення. А взяти на себе частину функцій готові громадські організації.

Громадські організації готові прийти на допомогу тернополянам, які мають право на безкоштовні соціальні послуги, але з тих чи інших причин не можуть їх отримати. Як влада може делегувати свої зобов’язання громадським організаціям за бюджетні гроші обговорювали представники обох сторін за круглим столом.

– Безумовно, що конкурентне середовище повинно бути – державні структури, комунальні структури і, відповідно, громадські організації ,які також можуть надавати соціальні послуги. І це ми дуже-дуже добре знаємо в нашому місті. Тому що в нас є багато громадських організацій, які вже надають такі соціальні послуги. Це і громадська організація “Дитина” ,”БебіКо”, які займаються дітьми із захворювннями аутизмом, розумовою відсталістю, ну і так далі. Тобто, в нас вже є багато таких громадських організацій, які вже надають на громадських засадах такі різні соціальні послуги, – розповідає начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.

– Соціальне замовлення – це той перший крок, який дозволить взагалі місту і всім нам звернути увагу на величезні групи осіб, які не отримують соціальних послуг, бо вони випадають, тому що місто не маєє достатньо і ресурсів, і інфраструктури. А впровадження соціального замовлення дозволить впроваджувати цю соціальну інфраструктуру і залучати до надання послуг тим особам, які зараз є поза увагою, – каже голова ГО “Молодіжний центр розвитку “МІСТ”Мар’яна Гевко.

В цих документах дуже чітко прописаний механізм соціального замовлення, каже Володимир Сулима. Спочатку оголошується конкурс, далі – визначають переможців серед громадських організацій. У Тернополі, виявилось, чимало охочих взяти участь у такому конкурсі і надавати соцпослуги населенню.

– Ми готові всіляко підтримувати, допомагати, надавати юридичну і консультацій ну підтримку по впровадженні цього соціального замовлення, а також медійну і з залученням громадських організацій з їх інформуванням на тему “Що таке соціальне замовлення”, щоб набагато більше їх залучити до цього і покращити цю практику в Тернополі, – каже експерт Коаліції ГО “Тернопільський Центр Реформ” Марія Іщенко.

– Це залучення неурядових громадських організацій для надання якісних послуг населенню, не витрачаючи бюджетні кошти на утримання величезних комунальних установ з великим штатом і тому подібне. Оскільки громадська організація залучає крім своїх працівників ще ресурси Міжнародних організацій донорських, людський потенціал і тому подібне, – додає експерт Центру громадського контролю “ДІЙ!” в Тернополі (ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики») Ірина Білик.

Подібна практика вже не нова і успішно реалізується в Сумах, Одесі, Хмельницькому та інших містах. Постанова Кабінету Міністрів України №324 “Про затвердження Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів” уже окреслила процедуру проведення конкурсів, відборів, визначення потреб. Далі – ініціатива громадських організацій та, безперечно, підтримка влади.