додому Новини У Тернополі відзначили 97-му річницю ЗУНРу

У Тернополі відзначили 97-му річницю ЗУНРу

580

vlcsnap-2015-11-02-15h46m22s174У Тернополі відзначили 97-му річницю ЗУНР. Саме 1 листопада 1918 року Українська Національна Рада у Львові урочисто оголосила про створення ЗУНР, а 9 листопада почав працювати уряд, очолюваний Костем Левицьким. Уже 13 листопада Національна Рада ухвалила тимчасову Конституцію, в якій йшлося про державну самостійність українських земель колишньої Австро-Угорської імперії. Молода держава декларувала, що у ній ніколи не буде поневолення однієї нації іншою.

Пішою ходою від майдану Волі до могил Січових Стрільців на Микулинецькому кладовищі в Тернополі відзначили 97-му річницю проголошення Західно-Української Народної Республіки. З проголошенням ЗУНР в Тернополі завирувало нове життя. Вже в перші дні Західноукраїнської Народної Республіки першочерговим завданням уряду була організація і формування війська для боротьби на фронті, мобілізація всіх ресурсів для потреб війни, в якій вирішувалася доля української держави. У листопадові дні в Тернополі працювало два курені, що брали участь у боротьбі за Українську Державу. З 21 листопада 1918 року до 2  січня 1919 державний секретаріат Уряду Західноукраїнської Народної Республіки розміщувалося у приміщенні четвертої школи Тернополя.

– Саме цей останній холодний місяць осені показує усьому світу величну силу та енергію українців. Так було у листопаді 1918 року, так було і у листопаді 2013 року. Тому мета зберегти і передати цю історію нашим дітям. Бо ми є великою нацією і наше з Вами визнання завдання крім визнання, своїми щоденними кроками берегти державність і територіальну цілісність держави, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

– Ніхто не знав, що некролог українських патріотів збільшиться воїнами Небесної сотні і тими, хто загинув на Сході. Тому вічна пам’ять тим на небесах Героям, яким Бог дав сонце, світло, дав нам всім такий гарний день всіх святих і 1 листопада, щоб їх пом’янути. Вічна пам’ять Героям! Слава Україні! Героям Слава! – каже український архівіст, педагог, краєзнавець, громадсько-культурний діяч Богдан Хаварівський.

Священики на Микулинецькому кладовищі відправили панахиду, а громадськість поклала квіти до могил січовиків.