додому благоустрій У Тернополі презентували диспетчерський центр з обслуговування ліфтів

У Тернополі презентували диспетчерський центр з обслуговування ліфтів

1158

У Тернополі презентували диспетчерський центр з обслуговування ліфтів. Програма передбачає прямий зв'язок людини в ліфтовій кабіні та диспетчером вразі будь-яких несправностей, а також дає можливість диспетчеру дистанційно керувати роботою ліфта. Поки що у тестовому режимі до системи диспетчерського центру підключили три тернопільські ліфти.

На початку цього року міська рада Тернополя провела конкурс на право надання послуг з обслуговування ліфтового господарства в місті, в якому власне і передбачалося оновлення роботи ліфтів за гроші підприємств – переможців.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Визначилося три переможці і тоді коли ми підписували договір про їхню діяльність, ми передбачали такі речі як капітальний ремонт і заміну кабін ліфтів і також це початок функціонування єдиного центру диспетчерської служби, як це було раніше, коли кожен з мешканців, хто знаходиться в ліфті, не дай Бог стається якась непередбачена подія має можливість нажавши кнопку мати оперативний зв'язок з диспетчером і повідомити чи про поломку чи про будь-які інші якісь негативні події".

Першими ідею єдиного диспетчерського центру з обслуговування ліфтів почало втілювати товариство "Максима", яке обслуговує 450 ліфтів міста. Наразі тестово до комп'ютерної програми підключені три ліфти, в яких пасажири уже можуть зв'язатися із диспетчером та повідомити про несправність.

Наталія Москалюк, диспетчер ліфтової служби ПТ "Максима": "Лучаківського, зараз ліфт знаходиться в дорозі, знаходяться пасажири і двері зачиненні. Отут є визов кабіни, де ми можемо зв'язуватись з пасажирами. Також ми можемо з майстром з машинного приміщення зв'язуватися напряму і вказувати на причину поломки. Так само ми можемо перезапускати ліфт з комп'ютера напряму, якщо це не значна якась поломка або втрата мережі де відбулася".

Володимир Кришталовський, заступник директора з виробництва ПТ "Максима": "Крім того підвищується рівень безпеки, оскільки зараз попасти в машинне приміщення, попасти до шахти, без того щоб диспетчер не побачила того, неможливо буде. На даний момент можна попасти практично, не секрет, попасти в будь-яке машинне приміщення, відкрити будь-яку шахту і зробити будь шо якшо би хтось хотів то це можна зробити".

Система диспетчеризації ліфтового господарства, яку наразі тестують у Тернополі, уже перевірена на практиці у кількох містах України.

Юрій Маланчук, представник компанії SEA-Україна: "На даний момент система уже стоїть в місті Запоріжжі, там виграний тендр на більше ніж п'ятсот ліфтів. В місті Донецьку, там є інвестиційна прграма на, навіть не знаю, близько п'яти тисяч ліфтів здається, активно ведуться переговори і у Львові зараз на даний момент, зараз встановлений пілотний проект і в Тернополі, на три ліфта, но я так думаю ми це все завершим найближчим часом. Покриєм через компанію "Максима" всі їхні ліфти і можливо всі інші ліфти, що є в місті Тернополі".

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Планується протягом року часу якщо не всі ліфти в місті Тернополі, то більшість з них перевести на обслуговування по даному диспетчерському пункту".