додому Новини Цьогоріч українці святкуватимуть 8 травня, як День пам’яті та примирення

Цьогоріч українці святкуватимуть 8 травня, як День пам’яті та примирення

730

384681635Вперше цьогоріч ми святкуватимемо 8 травня, як День пам’яті та примирення, і згадаємо разом із усією європейською спільното полеглих на усіх фронтах Другої світової війни. Не забуваємо і про 9 травня – День перемоги над нацизмом у Європі. Аби переосмислити значення цих днів для українців, за круглим столом зібрались громадські діячі, історики та ветерани.

Українці святкуватимуть тепер не лише 9 травня – як День перемоги над нацизмом. Цьогоріч ми вшановуватимемо 8 травня, у День пам’яті та примирення, також і загиблих на усіх фронтах Другої світової. Аби переосмислити події цієї війни і роль у ній свого народу, за круглим столом “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо” зібрались громадські діячі, історики та ветерани.

– Крім Червоної армії на фронтах Другої світової війни воювали також українці у складі багатьох армій, в тому числі і на протилежній стороні, в складі німецької армії з тих чи інших причин. Крім того українці воювали і в складі війська польського, британської армії, сполучених штатів. Тобто ми говоримо про досить широкий контекст. І крім військової складової я би ще підкреслив і цивільну, тому що 5 мільйонів цивільних людей, українців, які загинули в цьому конфлікті, говорить, що ми повинні пам’ятати всіх жертв, – розказує кандидат історичних наук Федір Полянський.

Вшановувати пам’ять полеглих на всіх фронтах Другої світової українці тепер будуть восьмого травня – у День пам’яті та примирення. Цей день – спільний для усіх європейців.

– Це такий спільний біль наш і закордонних українців. І в цьому році якраз є ініціатива Президента, щоби вшановувати всіх загиблих українців в загальноєвройпеській традиції, тобто вшановувати 8 травня разом з європейцями, – говорить керівник Тернопільської міської організації “Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Віктор Шумада.

Символом цієї дати є червоний мак – емблема нова для українців, яка єднатиме нас із Європою, і альтернатива георгіївській стрічці.

– Сам символ червоний мак – це те, що повинно нас об’єднувати із Європою.  А георгіївська стрічка сьогодні, перш за все, є символом сепаратизму і тої російської імперської ідеології, – наголошує Федір Полянський.