додому Новини Тернопіль відсвяткував День незалежності та День державного прапора України

Тернопіль відсвяткував День незалежності та День державного прапора України

679

vlcsnap-2014-08-26-18h47m59s62День незалежності та День державного прапора України – свята вперше за 23 роки по-справжньому переосмислені українцями і особливо патріотичні. Урочистим освяченням та підняттям прапора, виставками, фестивалями, змаганнями, відкриттями та концертами їх відзначив і Тернопіль.

 

 

 

 

День державного прапора України. Синьо-жовтий стяг традиційно урочисто проносять Театральним майданом, полотнище освячують священики, чиновники підіймають у вись. Гімн, квіти, промови. Святкові урочистості нічим не відрізняються від торішніх, проте люди тепер інші. Після сотень смертей наших співвітчизників за час Революції Гідності і антитерористичної операції ми нарешті зрозуміли ціну справжньої незалежності, хоча досі за неї платимо. І відзначаючи державні свята на Тернопільщині, думками і серцем кожен там, на сході країни, зі своїми захисниками.

– Цього дня по всій нашій державі піднімаються сотні тисяч національних прапорів, символів нашої держави, історичної боротьби протягом століть за свою державу на своїй землі, – сказав у промові голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк.

– Ми бачимо, що там, де є вже український прапор, там відновлюється життя, там, де терористичні знамена, там вбивства, сльози, крики, біда. Ми хочемо вірити, що скоро над всіма українськими територіями під синьо-жовтим прапором буде жити і процвітати велика єдина українська родина, – додав голова Тернопільської облради Василь Хомінець.

– Ми з вдячністю згадуємо депутатів першого демократичного скликання Тернопільської міськради, які вм 90-му році минулого століття прийняли рішення і підняли над містом, над міськрадою жовто-синій прапор. Вони запалили той вогник, який пішов по всій Україні, а ми, наше покоління, сьогодні підтримуємо і несемо, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Підтримує і несе національний стяг в буквальному розумінні 4-річний Матвій. Під таким прапором на сході країни вже 3 місяці воює його тато.

– В армії. На сході. – Що тато там робить? – Стріляє в Путіна. В бандитів.

В самого Матвія не менш поважне завдання. В тилу морально підтримує маму та бабусю.

– Трохи сумні і трохи плакливі свята. Але то не можна плакати, бо ми мусимо воювати, каже бабуся Матвія.

Заходи до Дня державного прапора та Дня незалежності України мали в основному патріотичне спрямування. В Українському Домі “Перемога” відкрили фотовиставку Івана Пшоняка та Миколи Василечка «Революція гідності», провели всеукраїнський фестиваль «Цвіт вишиванки». У сквері поблизу ЦУМу відкрили пам’ятник жертвам депортації 1944-1946 та 1951 років з Лемківщини, Холмщини та Надсяння. На нього чекали десятиліття, з часу, коли оголосили конкурс на найкращий макет. З часу самої трагедії минуло 70 років. Донині, каже Олександр Венгринович, перед переселенцями ніхто офіційно не вибачився, не дав політичної оцінки подій. А вони торкнулись понад восьмиста тисяч людей. Тому і довгоочікуване відкриття пам’ятника зібрало багато людей.

– Це є крона дерева. На ній в об’ємному варіанті є люди депортовані, вози, церкви, є цвинтар, люди, яукі плачуть, покидаючи свою рідну землю, – розповідає голова Всеукраїнського товариства “Лемківщина” Олександр Венгринович.

Два дні на Тернопільському ставі тривав Кубок Європи з аквабайку. Проте підготовка до свят полягала не лише в організації святкових подій. Деякі з них принесли місту практичну користь. На вихідних відкрили оновлений Сквер Миру, а також рух на вулиці Збаразькій, який був обмежений більше двох місяців.