додому суспільство Стихійна торгівля знову повертається?

Стихійна торгівля знову повертається?

658

На центральному ринку Тернополя люди продовжують торгувати з рук. Стихійна торгівля, з якою активно боролись ще минулого року, нині знову поширюється. Спеціально відведених місць для торгівлі на центральному ринку вистачає, каже адміністрація, проте люди відмовляються туди йти. Фахівці  застерігають: фрукти, овочі чи молочні продукти не завжди відповідають встановленим нормам.

Тернополянка Катерина своїм власноруч зробленим товаром торгує традиційно напередодні Великодніх свят. Жінка розповідає, раніше вдавалось орендувати спеціальне місце для торгівлі, тепер це просто невигідно.

Катерина, продає великодню атрибутику: "Я мала таке місце, я не справилась, чесно вам кажу. Чому? Не варто стільки зусиль і праці, а залишається дуже мало, щоб особисто за це прожити. Не вигідно мені було і я лишила те місце".

Таких продавців на центральному ринку сотні, найбільше торгують фруктами, овочами, молочними виробами, подекуди одягом. Із стихійною торгівлею в Тернополі активно боролись минулого року.

Ольга Алєксандрова, заступник голови громадської ради по питаннях ринку: "Дуже багато звернень писали, і закінчилось тим, що усунули стихійну торгівлю, але як. Просто тим людям заборонили торгувати. Все. Але ж ті люди нікуди не ділись. Зараз вони знову появились ті люди на тротуарі і на дорозі".

Продавці, які торгують з рук, пояснюють, що саме тут, біля дороги, тернополяни купують активніше. У свою чергу адміністрація ринку наголошує: спеціально відвених місць вистачає, а їх оренда коштує недорого.

Сергій Поліщук, технічний директор Тернопільського міського ринку: "Торгові місця в нас вільні, і торговий комплекс "Бесарабка", там перекрите приміщення і наполовину вільні торгові місця в залі, облаштовані.  А це все в економічній площині, тому що це вигідніше, там нічого платити не треба, там нічого не платиш, а тут треба заплатити за торгове місце, і за проведення лабораторних аналізів, і податки в казну держави, а там не треба платити. І, відповідно, порушуючи закон, якщо людина не карається, то завтра знов прийде".

Фахівці санепідстанції розповідають, що купувати продукти на стихійному ринку небезпечно, бо вони не проходять лабораторного контролю, нехай і трохи дешевші.