додому культура Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День писемності та мови

765

Сьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента у 1997 році та відзначається щорічно в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Вважається, що саме із преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. У День української писемності та мови традиційно відзначають кращих популяризаторів українського слова. Не забули про таке свято і в навчальних закладах Тернополя.

Вже з молодших класів учні починають знайомитись із класиками української літератури. Поезію і прозу маленькі школярі вивчають як на уроках, так і на позакласному читанні. Вірші улюблених поетів школярі вивчають напам'ять і декламують із задоволенням.
 
Українську мову і читання учні початкових класів третьої школи Тернополя люблять. Напиклад, для четвертокласника Василя Лукащука – це улюблені предмети. Нещодавно хлопчик відкрив для себе фразеологізми.
 
– Не дуже часто, але намагаюся їх використовувати, коли роблю, наприклад, самостійну роботу. Аякже, збагачують, це можна назвати перлиною нашої мови, – розповідає учень 4-Б класу ЗОШ №3 Василь Лукащук.
 
Свято української писемності та мови для третьої школи Тернополя – традиційне. Готуються до нього, як учні, так і вчителі, дуже наполегливо і серйозно.
 
– Зокрема, для учнів молодшої школи було підготовлено літературні читання, конкурси мовознавців, літературні конкурси на кращого читача української поезії. Для учнів перших класів було проведено Фестиваль українських мультфільмів, – каже заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах ЗОШ № 3 Тернополя Людмила Стасишин.
 
Сьогодні, в День писемності та мови, у третій школі Тернополя відбулись різноманітні вікторини, виставка книг, учні других – четвертих класів писали диктант про українську мову, а також взяли участь у святковому заході "Дзвени струмочком, рідна мово!".
 
Людмила Стасишин, заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах ЗОШ №3 Тернополя: "Також ми бачимо виставку рушників. Як кажуть, рушник – це невідємна частина українського побуту, тому кожен з діток приніс ті рушники, які ще вишивали їхні бабусі, прабабусі. Навіть тут є рушники, які вишивала моя бабуся ще в 1930-х роках, тому кожен з них має свою історію і дітям цікаво прийти, трішечки повернутись хоча би якимось чином у минуле і торкнутись тієї історії, яка була колись".
 
Мирослав Білик, батько учениці 4-Б класу ЗОШ №3: "Я вважаю, що такі міроприємства, яке сьогодні проходить – це є воно дуже потрібне. І взагалі я скажу, що третя школа вона робить дуже багато міропримств, які йдуть на користь розвитку дітей, для їхнього майбутнього і для поглибленого вивчення всіх наук, які вони вивчають в тій школі. І я думаю, що дане міроприємство по українській мові, я скажу в загальному, це є дійсно свято для дітей, тому що школа не забуває, що таке рідна мова".
 
Подібні заходи, з нагоди Дня писемності та української мови, відбулись і в інших школах Тернополя.
 
TV-4