додому духовність Сьогодні – останній день Петрівки, завтра – Петра та Павла

Сьогодні – останній день Петрівки, завтра – Петра та Павла

913

vlcsnap-2016-07-11-16h36m59s659Сьогодні закінчується один із чотирьох багатоденних постів церковного року – Петрівка. Розпочався він вона через тиждень після Трійці, і тривав два тижні. Його тривалість залежить від дати святкування Великодня. Коли Паска рання — Петрівка триваліша. А вже завтра, 12 липня, християни святкуватимуть празник Святих верховних апостолів Петра і Павла.

Постійно підтримувані благодаттю Святого Духа, верховні апостоли Петро і Павло навертали до Христа тисячі людей, хвилювали й підкорювали своєю проповіддю людські серця.

– Апостол Павло не належав до 12 апостолів, але став одним із найкращих місіонарів, проповідників свого часу. Він здійснив багато місійних подорожей, чим заслужив собі те, щоби бути в цей празник разом з апостолом Петром, – розповідає настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці отець Олег Харишин.

Святий апостол Петро був одним із найближчих друзів Христа та бачив його преображення на горі Тавор. Та саме він і зрадив Ісуса. Усвідомивши свою помилку, Петро першим серед апостолів почав голосно проповідувати віру в Христа, і багатьох навернув до християнської віри. За це йому, як і його Вчителю, довелося поплатитись життям.

– Отже ж він, зробивши таку помилку, потім щиро навернувся, коли зрадив Христа, коли його, власне, розіп’яли. І після того він став тою людиною, яка віддала своє життя за Христа. Ми знаємо, що його потім за то, що він проповідував, за імператора Нерона його було схоплено, і так само хотіли його розіп’яти, як багато християн в тому часі, але він сказав, що я не гідний бути розіп’ятий, як Ісус Христос, і потім його розіп’яли вверх ногами, – каже отець Олег.

До Петра і Павла наші предки ретельно готувалися: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, прибирали на подвір’ї. Вранці цього дня всі йшли до церкви. Дівчата прикрашали свої голови вінками із польових квітів, серед яких були червоні маки. Повернувшись із церкви, люди розговлялися мандриками – стравою з сиру і тіста. Кажуть, що їхня назва походить від того, що мандруючи по світі, Петро з Павлом їли саме їх.