додому здоров'я Що таке авітаміноз і як тернополянам з ним боротись?

Що таке авітаміноз і як тернополянам з ним боротись?

841

sm600x450_1347267091З приходом весни кожен з нас списує своє погане самопочуття на весняний авітаміноз, але практично ніхто не замислюється про причини цього сезонного стану організму, та й не знає, яких вітамінів організму не вистачає. Багато хто намагається, порадившись з фармацевтом, підібрати якийсь полівітамінний комплекс в аптеці. Багато хто, згадуючи бабусині рецепти, намагаються побороти цю недугу за допомогою народних засобів. Так що ж це за хвороба і як з нею боротися? Ми спробуємо пролити світло на цей стан організму, що повторюється з року в рік.

1jpg18

Авітаміноз — патологічний стан, обумовлений недоліком вітамінів в організмі.
Ознаки авітамінозу:
1. Бліда млява шкіра, схильна до сухості і роздратування. Мляве сухе волосся з тенденцією до січіння і випадання.
2. Потріскані куточки губ, на які не діють ні креми, ні помади.
3. Ясна, які кровоточать при чищенні зубів.
4. Часті простуди з важким і довгим відновленням.
5. Постійне відчуття втоми, апатії, роздратування.
6. Загострення хронічних захворювань (рецидиви герпесу і грибкові інфекції).

 

 

all-vitaminОсновні причини:
1. недостатність надходження вітамінів з їжею (екзогенні авітамінози),
2. порушення їх всмоктування (ендогенні авітамінози),
3. порушення утилізації вітамінів у тканинах (ахрістіческіе авітамінози).
Правила прийому вітамінів.
Найбільш відповідний час для прийому вітамінів — ранок. Організм настроюється на денну активність, і стане йому в нагоді додаткова «підживлення». Більшість вітамінів засвоюється тільки разом з їжею. Але не запивайте вітаміни молоком, газованою водою і кава — ці напої можуть перешкоджати нормальному їх засвоєнню. Вітаміни у вигляді капсул треба приймати цілими, не розжовуючи. Вітаміни життєво необхідні для нормального обміну речовин, відновлення клітин, та й просто для гарного самопочуття. І чи потрібні вони нам не тільки наприкінці зими, але також під час сильних стресів, при підвищених фізичних навантаженнях, зміні клімату або звичного харчування.

avitaminozКорисні поради при авітамінозі:

Фруктовий напій: сік одного лимона змішати із склянкою холодної води. Можна додати ложку меду. Напій заміняє повний сніданок.
Овочевий напій: нарізати біля 200 грамів різних овочів і варити їх у 0,5 л води, доки не стануть м’якими. Одержану суміш процідити, охолодити, налити у пляшку і поставити у холодильник. Кожного ранку бажано випивати по одній склянці такого соку ( не дуже холодного), при бажанні додати сіль і червоний перець.
Напій «Бадьорість»: збити один жовток у склянці апельсинового соку. Випити треба одним духом.
Напій «Довголіття»: розмішати півсклянки томатного соку із склянкою кислого молока, пити, смакуючи кожний ковток.
Вітамінний коктейль: у півсклянки води видавити сік двох лимонів і одного апельсина, додати дві ложки меду і густо посипати тертим мигдалем. Особливо смачний цей коктейль холодним.
При весняному авітамінозі треба багато споживати вершкового масла, молока, житнього хліба, бобових, волоських горіхів, вівсяної муки, м’яса, риби, печінки, цитрусових, чорної смородини, солодкого перцю, ківі.

Будьте здорові!