додому Новини Різновиди кавових напоїв

Різновиди кавових напоїв

7373

Кава – улюблений напій мільйонів людей у всьому світі. Хоча достовірно не відомо, коли вперше з’явилася кава і хто віднайшов це запашне зернятко. Та все ж до наших часів людство вигадало безліч рецептів кави, які мають свої особливості приготування і звичайно етикет.

ЕСПРЕСО

Відомий французький дипломат 19 ст. Шарль Моріс де Талейран  так описав смак еспресо: «…чорна як ніч, солодка як гріх, гаряча як поцілунок, міцна як прокляття». Еспресо – це найміцніша кава, яку готують за допомогою спеціальної машинки, де кава спресовується у невелику «таблетку» через яку пропускають воду. Одна порція еспресо містить 30-40 мл. чистої кави, без домішок.   Еспресо, кава запашна, терпка із густою пінкою. Саме тому у кав’ярні Вам можуть подати до еспресо  невелику посудину з водою.

Посуд для еспресо має назву «демітассе», що з французької «пів чашки». Найчастіше це біла посудина невеликих розмірів із товстої порцеляни, яка зберігає тепло.

У цих же невеликих чашечках подають й інші варіації еспресо:

Еспресо-рістретто – міцніша варіація еспресо, готується лише 15 секунд, замість звичайних 20-30.

Еспресо-лунго – еспресо розбавлене водою, подається у чашечці розміром до 150 мл.

Еспресо-допьо – ще один вид міцного еспресо, у нього додають вдвічі більше кави залишаючи ту саму порцію води (30-40 мл).

Еспресо-макіято – еспресо, пінка якого «підфарбована» 1 столовою ложкою збитого молока.

Еспресо кон-пана – еспресо зі збитими вершками.

Еспресо-романо – еспресо із цедрою лимона.

Еспресо-корето – еспресо до якого додають алкоголь, зазвичай лікер, горілку чи грапу.

КАВА ПО-СХІДНОМУ

Цей ароматний напій із пишною піною має ще одну назву: кава по-турецьки. Готують її на відкритому вогні або в гарячому піску у спеціальній посудині, що має назву турка (джезва).

Для кави по-східному використовують спеціальні чашки об’ємом 60-75 мл., та ставлять поруч склянку з водою для запивання кави.

Особливим є і секрет приготування напою: для нього вибирають каву найдрібнішого помелу, її ще називають «пилом» або «борошном»; із обережністю ставляться до вибору води, вона має бути тільки джерельною, або фільтрованою.

У таку каву  часто додають різні спеції: корицю, чорний мелений перець, кардамон, імбир аби кава була більш ароматною і мала зігріваючий ефект.

КАПУЧИНО

Напій італійського походження, складається із еспресо, гарячого молока і молочної піни. Саме молочна піна допомагає зберегти високу температуру напою довгий час і з’ясувати чи правильно приготували каву. Для цього варто положити трохи цукру на піну, якщо капучино приготовлене правильно цукор залишиться на його поверхні.

Для капучино використовують чашки 140-220 мл. з товстої порцеляни, із широкою поверхнею. Попередньо посудину для капучино прогрівають. Окрім того в Італії п’ють такий напій на сніданок із печивом чи корнетто (рогалик).

Не прийнято розмішувати капучино. Варто пити каву через край посудини, аби напій «прослизав» крізь пінку не пошкоджуючи її. Варто звернути увагу на те, що правильно приготоване капучино солодке саме по собі і додатковий цукор не потрібен.  Не правильно готувати пінку, яка «стоїть горою», а також не прийнято їсти її ложкою. Та традицією є посипати пінку тертим шоколадом, корицею чи іншими спеціями.

АМЕРИКАНО

Свою назву кава по-американськи отримала через велику популярність у Північній Америці. Для американо  використовують спеціальну високу чашку об’ємом 220-230 мл.

Існує три способи подачі цього напою. Перший спосіб має назву європеїзований американо: спочатку у чашку наливають готовий еспресо і розбавляють його водою. У такому випадку пінка на поверхні напою повністю руйнується і це не є помилкою. Другий спосіб (швецький): у чашку наливають кип’яток, а потім додають еспресо, таким чином зберігають пінку. Третій спосіб – це своєрідна подача напою, коли гарячу воду і еспресо приносять у окремих посудинах і гість сам з’єднує частини кави.

Пам’ятайте, що американо не має бути кислим чи взагалі без смаку. Це означатиме,що напій приготували не правильно. Білі плями на поверхні піни є символом того, що у каві надто багато кофеїну.