додому Новини Понад 6,5 тисяч осіб працевлаштували впродовж трьох місяців цього року на Тернопільщині

Понад 6,5 тисяч осіб працевлаштували впродовж трьох місяців цього року на Тернопільщині

835

Понад шість з половиною тисяч осіб  працевлаштували впродовж трьох місяців цього року на Тернопільщині за сприяння обласного Центру зайнятості. Станом на 1 квітня 2017 року на обліку в місцевих центрах зайнятості перебувало майже 12 тисяч безробітних. На одне робоче місце в області, в середньому, претендує 4 особи.

Ситуація на ринку праці Тернопільщини дещо стабілізувалась. Вродовж трьох місяців цього року, порівняно з відповідним періодом 2016, кількість працівників, яких роботодавці попередили про можливе звільнення, зменшилась у два з половиною рази, повідомляють у Тернопільському обласному центрі зайнятості. Натомість, кількість роботодавців, які подали вакансії в місцеві будинки праці – збільшилась. Станом на 1 квітня 2017 року актуальними були майже три тисячі вакансій.

– На одне вільне робоче місце претендувало в середньому по області претендувало 4 безробітних, але, звичайно, область є велика і аграрна і крім того, неординарна по свому ринку. Тобто, якщо взяти на Шумщині, 36 чоловік зі статусом безробітного претендувало на одне робоче місце, а у місті Тернополі – 1 безробітний, – розповідає директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.


Роботодавці шукають менеджерів, бухгалтерів, адміністраторів, інженерів, водіїв, трактористів, будівельників, кухарів, перукарів, автослюсарів, швачок. В той час, як безробітні, більшість з яких мають вищу освіту, претендують на зовсім інші професії. З початку цього року, за сприяння місцевих центрів зайнятості, працевлаштували понад шість з половиною тисячі осіб, каже Василь Олещук.

– На 1 квітня 2017 року на обліку у Центрі зайнятості області перебувало майже 12 тисяч безробітних. Серед них трохи менше половини – це жінки, молодь, віком до 35 років склала 35 процентів, робітники – 45, службовці – 38 процентів. Значною є частка осіб з вищою освітою, 43 проценти – це по області, а у Тернопільському міськрайонному Центрі зайнятості цей показник становить 76 відсотків, – каже Василь Олещук.

Крім того, у період з січня до березня у пошуках роботи звернулось із заявами 48 внутрішньо переселених осіб, роботу вдалось знайти лише вісьмом. В обласному Центрі зайнятості нагадують – для переселенців та учасників АТО діє програма, згідно з якою вони мають право на виплату одноразової допомоги для заняття підприємницькою діяльністю.