додому АТО Отримати бійцям АТО земельні ділянки біля Підволочиського шосе намагаються допомогти волонтери

Отримати бійцям АТО земельні ділянки біля Підволочиського шосе намагаються допомогти волонтери

788

cena-zemliВідколи розпочались бойові дії на Сході України, волонтери забезпечували армію усім необхідним. Тепер – ще й допомагають демобілізованим бійцям та їх сім’ям. В обласних центрах при державних адміністраціях діють центри допомоги військовослужбовцям в отриманні соціальних гарантій,  гарантованих державою. Одна із таких пільг – право для учасників АТО позачергово отримати земельну ділянку. 

Одне з найважчих питань, якими вони займаються, говорять волонтери – отримання учасниками АТО земельних ділянок під забудову. Волонтер Самооборони Майдану Тернопільщини Лілія Мусіхіна розповідає, наша область чи ненайактивніше виділяє землю військовослужбовцям. Проте якість цієї землі залишає бажати кращого.

– На кагатних полях цукрового заводу. З однієї сторони близько до міста – це просто чудово. З другої сторони хлопці дуже часто приходять до нас і жаліються на те, що земля сама горбиста місцевість дуже високо залягає пісок, будуватися там неможливо. Хтось відмовляється брати, а хтось взяв і каже: що я з цією землею тепер маю робити, – розповідає волонтер штабу Самооборони Майдану Тернопільщини Ліля Мусіхіна.

Лілія Мусіхіна говорить, у земельному відділі Тернопільської міськради, запевнили, що на цих земельних ділянках проведуть рекультиваційні роботи. Але лише за кілька років.

– Довіряй, але перевіряй. Зараз стоїть питання проведення повторної санітарно-епідеміологічної цієї експертизи на те, наскільки ця земля годиться взагалі під індивідуальну забудову.

Для учасників АТО із категорії найзнедоленіших громадські активісти взялись шукати хорошу землю самі. А саме – для родин загиблих, тих, хто стали на війні інвалідами, поранених, багатодітних учасників АТО, чи тих, хто залишили вдома інвалідів і пішли воювати. Тобто людям, які заради країни віддали найдорожче – життя чи здоров’я.

– До даної категорії громадян також належать особи, які знаходяться в полоні і особи, які є безвісти пропавшими.

Громадські активісти переглянули кадастрову карту і знайшли ділянку землі біля Підволочиського шосе площею понад 7,5 гектарів. Наразі волонтери формують список людей, які підпадають під категорії найбільш знедолених, та закликають зголошуватись у штаб Самооборони за адресою Грушевського, 1 у Тернополі. Потрібно мати документи, які підтверджують статус, стан здоров’я чи родинні зв’язки – залежно від ситуації. На найближчій сесії міської ради депутати мають прийняти рішення про виділення цієї землі. Територія, яка залишиться, дістанеться і силовикам, які воювали на Сході. Також громадські активісти гуртують учасників АТО, аби допомогти їм отримати ще одну пільгу – землю під гаражі.

– Але кожному індивідуально це не надається, тому що треба визначити, де та земельна ділянка. Тому є така ідея створення обслуговуючого кооперативу як гаражного згідно закону про кооперацію і зараз вже розроблено документи, проведено установчі збори учасників АТО і ми будемо в цей кооператив, залежно скільки буде членів коооперативу, будем просити, щоб виділили на кооператив земельну ділянку для індивідуального будівництва гаражів, – каже  голова ГО “Спілка бійців і волонтерів АТО “Сила України” Зеновій Гладчук.