додому Головні У Тернополі відкрили оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених обласної дитячої лікарні

У Тернополі відкрили оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених обласної дитячої лікарні

2054

vlcsnap-2015-10-07-11h15m11s169Оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільської обласної дитячої лікарні відкрили у Тернополі. Відділення, яке приймає новонароджених дітей з усієї Тернопільської області, капітально ремонтували п’ять років. Із обласного бюджету на це витратили більш 3,5 мільйонів гривень, ще півмільйона надали доброчинці. Оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених обласної лікарні, із сучасним ремонтом та усім необхідним оснащенням, відкривали урочисто і з молитвою.

У відділенні інтенсивної терапії Тернопільської обласної дитячої лікарні виходжують новонароджених і глибоко недоношених дітей. Тут лежать прооперовані дітки, малюки з недостатньою вагою, діти потребуючі контролю вологості, температури, концентрації кисню, тимчасово не здатні дихати самостійно. Оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільської обласної комунальної дитячої лікарні, яке приймає дітей із усієї області, має необхідні для цього умови.

– Штучна вентиляція легень забезпечується подачею і кисню і повітря. І коли в нас раніше стояли компресори в кожній палаті, це був додатковий шум для новонароджених дітей. На сьогодні це все виведено поза межі відділення і цим принципом охоронний такий режим шумовий, – розказує завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільської обласної дитячої лікарні Надія Пасяка.

– Ці діти тільки перші дні життя, вони тільки до нас поступили, а там по палатах ви побачите, там є діти, які вже зняли з апаратів, дихають саменькі, тобто позитивна динаміка, в кожного по-різному.  Ви бачите моніторинг, кожна дитина знаходиться і під наглядом медперсоналу і також під моніторингом,- додає лікар-ординатор, дитячий лікар-анестезіолог Наталя Палиця.

Щороку відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні приймає близько 250 новонароджених дітей, біля 70 із них – глибоко недоношені.

– Починаючи з 2007 року в Україні почали реєструвати дітей з масою 500 грам. Це називаються глибоко недоношені. На сьогоднішній день в нас частота таких дітей знаходиться в області в межах 70-80 дітей щороку і відповідно виходжування їх – це є і кошторисне і тривале і багато сил і енергії потребує від тих людей, які тут працюють, – пояснила куратор неонатального центру Галина Павлишин.

Апаратами у відділенні інтенсивної терапії новонароджених можуть надавати допомогу одночасно дев’ятьом дітям, та при потребі можуть прийняти дванадцятьох. Неонаталогія розвивається дуже швидко, то ж нинішнє обладнання, хоч і є сучасним, та вже може вважатися застарілим, кажуть лікарі, втім це сьогодні не головне.

– Звичайно, не тільки апаратура, не тільки інтер’єр, але і високий професіоналізм, кваліфікація цих людей, які своїми знаннями, своїм серцем, своєю добротою і любов’ю виходжують цих дітей і ми маємо результати виходжування цих дітей, – каже Галина Павлишин.

Відділення інтенсивної терапії новонароджених у Тернопільській обласній дитячій лікарні відкрили у 1997 році. Капітальний ремонт, потреба якого виникла з часом, тут почали робити в 2010 році але згодом фінансування припинилося на два роки. Відновили капітальний ремонт у 2013 році і врешті у 2015 зуміли завершити. Загалом, на оновлення відділення інтенсивної терапії новонароджених з обласного бюджету виділлили 3 мільйони 703 тисячі гривень. Ще півмільйона гривень залучили позабюджетно, від доброчинців, в основному на оновлення обладнання. Тепер тут знову готові повноцінно допомагати новонародженим дітям, яких приймають із усієї Тернопільської області.

– В десятому році наступила криза, ми використали тільки деякі кошти, потім ремонт зупинився. І тепер за цей рік фактично інтенсивно продовжився ремонт, ми відкрили відділення, ми дуже раді, що ми вже в себе вдома і зможемо надавати допомогу новонародженим дітям області, тому що до нас поступають із пологових відділень центральних районних лікарень, з перинатального центру, із пологового відділення міської лікарні №2, – говорить надія Пасяка.